Chorobnosť sa zvyšuje. Päť škôl v Prešovskom kraji zatvorili

Chorobnosť sa zvyšuje. Päť škôl v Prešovskom kraji zatvorili

V rámci Prešovského kraja došlo minulý týždeň k nárastu chorobnosti. Minulý týždeň bolo hlásených 6 617 chorých obyvateľov v starostlivosti lekárov. Najviac choré boli deti do päť rokov.

V štvrtom kalendárnom týždni bol v Prešovskom kraji z dôvodu zvýšenej chorobnosti na ARO prerušený výchovno-vzdelávací proces v 5 kolektívnych zariadeniach. Išlo o jednu materskú školu, tri základné školy  a jednu strednú školu.
 
Čo by ste mali vedieť?
 
Chrípka je infekčné ochorenie vyvolané vírusom. Jej nástup je obvykle náhly, z plného zdravia. Často začína zimnicou, bolesťami hlavy, teplota stúpa na 39 - 40 ºC. Chorý má bolesti svalov a kĺbov, suchý, dráždivý kašeľ, nádchu, pocit sucha a škriabania v hrdle. Ako sa odlišuje chrípka od obyčajného prechladnutia? Mnoho ľudí si mýli chrípku so silným prechladnutím, avšak chrípka je zvyčajne vážnejšie ochorenie. Príznaky bežného prechladnutia trvajú kratšie a komplikácie ako zápal pľúc sa vyskytujú zriedka. Príznaky prechladnutia sú nádcha, kýchanie, slziace oči a podráždené hrdlo. Toto ochorenie je obmedzené na horné dýchacie cesty, nevzniká náhle z plného zdravia triaškou, vysokou teplotou, s bolesťami kĺbov a svalov.

Diskusia k článku