Kotlík open znova pomohol OZ Deťom pre život

Kotlík open znova pomohol OZ Deťom pre život

(dt) - Charitatívna akcia Kotlík open už sedem rokov pomáha tým, ktorí to potrebujú najviac. Získané finančné prostriedky z ochutnávky kotlíkových špecialít pomohli predovšetkým deťom.

Jedna časť z výťažku putovala ešte minulý rok ako dar detskému oddeleniu Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove. Tú druhú, finančný dar vo výške 500 eur odovzdali organizátori podujatia Patrik Tomič a Alexander Ernst Marekovi Novackému z Občianskeho združenia Deťom pre život. Pridal sa aj riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Radoslav Čuha.

„S týmto občianskym združením spolupracujeme už od začiatku, teda odkedy vznikol Kotlík open. Akcia vznikla s myšlienkou pomáhať deťom, ktoré postihla najzákernejšia a najhoršia choroba, rakovina. Možno aj tou malou kvapkou, ktorou my prispejeme, pomôžeme niekomu s jeho ťažkým osudom či urobíme radosť. Každá maličkosť pomôže. O tom je aj akcia Kotlík open. Ľudia si urobia pekný, príjemný deň a zároveň všetci spontánne pomôžu dobrej veci. Je to akcia, kde sa potom nadviažu iné vzťahy, známosti, stretnú sa kamaráti, a títo ľudia potom do budúcna pomáhajú deťom, ľudom. Mnohí prídu, prispejú alebo hľadajú iné možnosti, ako týmto deťom pomôcť. Čiže z malej kvapky môže vzniknúť aj more aktivít, ktoré pomôžu. Tohto roku sme podporili aj ďalšiu aktivitu, darovanie krvi pre onkologické oddelenie v Košiciach, kedy pomôže každá kvapka. Ja sám som sa rozhodol, že sa zúčastním. Som veľmi rád, že sa nám darí pokračovať aj v Kotlíku, kde sa zídu ľudia dobrej vôle, dobre sa najedia, zabavia sa a z toho dobrého pocitu ešte aj vzniká dobrá vec a to pomoc,“ hovorí jeden z organizátorov Patrik Tomič.

 
Patrik Tomič (vľavo) a Alexander Ernst (vpravo) odovzdali
finančný dar do rúk Marekovi Novackému. 
 
A čo na tento finančný dar hovorí Marek Novacký zo združenia Deťom pre život? „Združenie pomáha nielen deťom, ale celým rodinám pri tej ťažkej ceste k uzdraveniu. Finančná pomoc z podujatia Kotlík open nás veľmi potešila a týmto ďakujeme organizátorom a aj všetkým, ktorí prišli a podporili túto skvelú vec. Naše združenie organizuje viaceré rekondičné pobyty pre celé rodiny, aby sa detičky, ktoré sú choré, necítili na pobyte osamotené bez najbližšej rodiny. Okrem toho zabezpečujeme aj odvoz z a do nemocnice. Žiaľ, detí, ktoré potrebujú našu pomoc stále pribúda,“ povedal nám Marek Novacký, ktorého synček sám trpel zákernou chorobou.

Diskusia k článku