Komu slúži vražda?

Komu slúži vražda?

Tento neľudský čin slúži zlu. Vražda je vrchol neľudskosti a vražda za názor, za prácu, za pravdu je ohavnosť najvyššieho rangu.

Čo je to za spoločnosť, kde sa vraždí za pravdu? Kde mať názor je pomaly trestným činom? Kde dospela naša demokracia, ktorá sa tvári, že je tu sloboda slova a prejavu? Kde sme dospeli, keď takzvaným zákonným spôsobom sa majú ľudia udávať? Kde vás za názor prepadne polícia? V našej spoločnosti štátna a verejná moc pomaly, ale isto nepatrí občanom tejto krajiny, ale len vyvoleným. Skúste mať názor a môže sa vám „ohlásiť“  náhodná kontrola, podanie, nehoda a, nedaj bože, aj vražda, lebo nie si náš človek. To máme ísť líhať do postele s tým, že vás ráno za váš názor prepadne komando štátnej moci? Priamo u vás doma, kde spia vaše deti, ktorým zničia život a zanechajú na ich psychike celoživotnú jazvu. Zničia vám život!!! Zažili sme aj my, že za názor a pravdu horelo auto v našej redakcii.
 
Kompetentní sú už úplne mimo realitu, už nežijú život obyčajných ľudí. Ich netrápia hromadné exekúcie. Nemusia čakať nekonečne dlho na úradoch, sú to „naši ľudia“! Ale smutné je to, že oni rozhodujú o našich životoch a tie nám vedia kedykoľvek zo „zákona zničiť“. Vo vyspelých demokraciách  za náznak chyby, za dotáciu, za podstatne menšie chyby ministri odstupujú, ale u nás v našej „demokracii“ ani vražda nezakýve stoličkami. Najviac spomínaní len prerušili svoje účinkovanie na postoch. Veď sa vrátia po tej búrke v pohári vody. Nezastávam ani vládu, ani opozíciu, ale toto je zlé.
Kam kráčaš Slovensko, ale toto nie je dobrá cesta...

Patrik Tomič

Diskusia k článku