„Spojku“ medzi stavbami nechcú

„Spojku“ medzi stavbami nechcú

(šaja) – Už toho majú plné zuby. Obyvatelia Terchovskej ulice už týždne musia znášať hluk a prach na spomínanej komunikácii. Tá totiž slúži pre robotníkov diaľnice, ktorí sa po nej prevážajú spolu s ťažkými mechanizmami. Kompetentných žiadajú o nápravu.

„Žiadame mestský úrad, aby vyzval spoločnosť stavajúcu diaľnicu a tiež všetky svoje dodávateľské firmy k okamžitému ukončeniu používania Terchovskej ulice ako spojky medzi svojimi stavbami. K presunom zamestnancov, dovozu a prevozu materiálu pribudli na ceste aj ťažké stroje, v nedeľu to bola domiešavačka s betónom, cez týždeň prevážajú štrk, výnimkou nie je ani žeriav. Robotníci používajú aj súkromné pozemky, s čím nesúhlasíme a podotýkame, že sme neboli ani účastníkmi stavebného konania,“ hnevajú sa Prešovčania zo spomínanej ulice. 
 
Blokujú aj autobus
 
Ako ďalej podotkli, na ceste jazdia autá z celého Slovenska. Tvrdia, že o tom, že k stavbe diaľnice budú mať prístup cez rodinnú štvrť na Terchovskej ulici, nebol nikto informovaný. „Ulica je bez chodníka pre peších, to znamená veľké nebezpečenstvo. Ťažké mechanizmy častokrát blokujú aj autobus, ktorý tadiaľ premáva. Je potrebné osadiť cestnú značku a zakázať prístup k tejto obrovskej stavbe cez Terchovskú ulicu a to okamžite,“ dožadujú sa ľudia.
 

 
O vyjadrenie sme požiadali radnicu, kde sme sa dozvedeli, že mesto oslovilo investora stavby „Diaľnice D1 Prešov západ – Prešov juh“, teda Národnú diaľničnú spoločnosť a. s. – investičný odbor Prešov, ako aj zhotoviteľa stavby Združenie D1 Prešov o vysvetlenie. Pýtali sa, prečo nákladné vozidlá stavby využívajú pre svoje potreby práve Terchovskú ulicu. Radnica na svoju otázku dostala takúto odpoveď:  „Zhotoviteľ stavby D1 Prešov západ – Prešov juh má zakázané užívať Terchovskú ulicu, na dopravný prístup je vybudovaná prístupová komunikácia, po ktorej majú vozidlá stavby prístup až k západnému portálu tunela. Zhotoviteľ stavby je upovedomený o zákaze používať Terchovskú ulicu. V prípade, že v budúcnosti nebude dodržiavaný zákaz prejazdu stavebných strojov a nákladných vozidiel stavby cez Terchovskú ulicu, požiadame Mestskú políciu v Prešove a Okresný dopravný inšpektorát o vykonávanie pravidelných kontrol v tejto lokalite, prípadne aj o udelenie sankčných opatrení nezodpovedným vodičom.“ 
 
Foto: www 

Diskusia k článku