Veľké srdcia – Veľká pomoc na Deň vtákov. Natálka sa teší na krásnu postieľku

Veľké srdcia – Veľká pomoc na Deň vtákov. Natálka sa teší na krásnu postieľku

(šaja) – Krásna akcia Deň vtákov sa konala začiatkom apríla v hoteli Dukla. Šarmantní muži zhodili saká, vyzliekli košele a rozviazali kravaty. Niektorí si na hlavy nasadili kuchárske čapice, iní vzali zástery a poď ho do roboty. Lebo chlapi na Dni vtákov buď varili, alebo robili čašníkov, aby takto pomohli ľuďom v núdzi. Otcom tejto prekrásnej myšlienky je Anton Bidovský. Každý rok dá dokopy skvelú partičku kamarátov a takto spoločne pomáhajú tým, ktorí to veľmi potrebujú.

Dobroty kuchárov ochutnávali hostia a to, čo zaplatili za vynikajúce jedlá, poputovalo chorým deťom. Medzi tými, ktorí varili bol aj Jozef Mačupa, Štefan Rafajlovič, Jozefa Lenz, Jozef Zajac a Ondreja Gaľa. V obsluhe boli stálice Anton Bidovský, Pavol Urban, Alexander Ernst, Patrik Tomič, Peter Senko, Jozef Gaľan a aj nováčik Juraj Hudáč. Najkrajším momentom je azda chvíľa, keď chlapi odovzdávali peniaze. „ Za tie roky sme spoznali mnoho úžasných detí a rodín, ktoré potrebovali pomoc. Neraz sme boli takí dojatí, že nám po tvárach tiekli slzy,“ priznali sa nám muži s veľkými srdcami. 
 
Tretí príbeh, príbeh šesťročnej talentovanej Natálky je veľmi dojemný. „Od dvoch rokov ju vychovávam spolu s manželom. Vnučku pred štyrmi rokmi opustil otec, ktorý po prehratí veľkej sumy peňazí zmizol a nikdy viac sa neukázal. Natálkina mamka túto situáciu neuniesla a spáchala samovraždu. Dcérku predtým doniesla mne a odvtedy sa o ňu starám ja,“ prezradila nám skromná pani Alenka, ktorá je poberateľkou čiastočného invalidného dôchodku. Manžel je starobným dôchodcom, jeho príjem však nie je vysoký. 
 
Baví ju súťažiť 
 
Natálka nastupuje v septembri do školy, bude potrebovať školské pomôcky, oblečenie a financie na to, aby mohla navštevovať školské krúžky a aktivity. „Naša vnučka je veľmi šikovné a múdre dievčatko, v škôlke sa zúčastňuje rôznych aktivít a aktívne sa zapája aj do rôznych súťaží,“ dozvedeli sme sa od babky Aleny, ktorá sa snaží dievčatku dať všetko, čo potrebuje. Z dôchodku si ale veľmi vyskakovať nemôžu. „Ďakujem za peniažky. A ty, babka, odlož ich poriadne do kabelky. A kúpiš mi, prosím ťa, postieľku, na ktorej budeme spávať my dve spolu?,“ pýtalo sa okaté dievčatko. „Aj takéto ťažké príbehy píše život. Preto som rád, že vďaka našej partii, ktorá sa stretla na Dni vtákov, môžeme pomáhať takýmto milým dievčatkám,“ povedal dojatý Patrik Tomič. 
 
Natálke Sabolovej finančnú pomoc odovzdal Patrik Tomič. 

Foto: šaja 

Diskusia k článku