Kotlík open 2018. Bude to kulinársko - herecká šou: Príďte na fajnotu od Borisa Srníka

Kotlík open 2018. Bude to kulinársko - herecká šou: Príďte na fajnotu od Borisa Srníka

(šaja) – Vie sa zvŕtať aj v kuchyni. Sympatický herec Divadla Jonáša Záborského Boris Srník rád vyvára a to bol jeden z dôvodov, pre ktorý sa rozhodol, že spolu s manšaftom príde variť aj na obľúbené charitatívne podujatie Kotlík open 2018.

„Keď som sa to dozvedel, povedal som si, že je to vynikajúca myšlienka, lebo pomôžeme deťom v nemocnici. My, herci, tam chodievame pravidelne ako klauni Červené nosy. Hneď som sa opýtal niekoľkých kolegov a súhlasili. Rozhodli sme sa, že urobíme vynikajúcu kapustnicu so sušenými slivkami a hubami. Recept mám od mojej mamky,“ prezradil Boris. Spolu s ním pri kotlíku bude stáť a variť aj Filip Lenárth, Janko Ivan, prísť chce aj Peťo Krivý, Maťo Lacko a Maťo Erby.
 

Boris je obľúbeným hercom, vidieť ho môžete v mnohých predstaveniach.

Do tímu mužov sa nedostala žiadna žena. „Nie, toto je náš mužský tím, dievčatá môžu prísť, ale nech si vytvoria svoje družstvo. Nechceme, aby sa nám tu miešali do varenia,“ povedal so smiechom herec, ktorý bude na akcii šéfkuchárom. „Predtým si urobíme poradu a rozdelíme úlohy. Lebo keby sme to robili bez toho, dopadne to všelijako,“ dodáva znovu so smiechom Boris, ktorého obľúbenou kuchárskou pochúťkou sú polievky, okrem mliečnej. „Mám rád a rád varím aj segedínsky guľáš, manželka robí vynikajúce fašírky a tiež jedlá z húb.“ Huby nebudú chýbať ani v spomínanej kapustnici. „Chceli by sme do nej dať čerstvo nazbierané, už sme boli aj v lese, ale nenašli sme nič. Možno sa nám to do soboty podarí a ak nie, tak máme sušené dubáčiky z minulého roka,“ prezrádza a dodáva: „Som rád, že sa na Kotlíku open stretneme s ľuďmi, že sa porozprávame, zabavíme a pomôžeme dobrej veci. Všetkých preto pozývam na toto krásne podujatie,“ uzavrel Boris Srník, ktorý momentálne nacvičuje hru V dobrom aj v zlom. Premiéru má na doskách, ktoré znamenajú svet, 28. októbra.

Foto: René Miko

Diskusia k článku