Vystrašené dievčatká: V trolejbuse ich obchytával neznámy muž

Vystrašené dievčatká: V trolejbuse ich obchytával neznámy muž

(šaja) - Počas bieleho dňa obťažoval v trolejbuse istý muž dvanásťročné dievčatá. Kamarátky cestovali z mesta trolejbusom na Sídlisko III. S otrasným zážitkom sa jedno z nich zverilo starej mame.

„Vnučka mi povedala, že sedeli na sedadlách v zadnej časti trolejbusu. Prisadol si k nim chlap, vek nevedeli odhadnúť a začal ich hladkať po ruke. Obe sa od neho odtlačili ku oknu. Keď vystupovali, obe pohladkal po zadku. Keď mi to povedala vnučka, takmer som zinfarktovala. Veď sú to ešte len deti,“ krúti hlavou pani Magda. „Pýtala som sa ich, prečo nekričali, alebo nepožiadali o pomoc niekoho z cestujúcich. Vnučka povedala, že bola vystrašená a nevedela, čo má robiť.“

O probléme sme informovali riaditeľa Dopravného podniku mesta Prešov Petra Janusa. „Zatiaľ nás ešte nikto neinformoval o tom, že by mal takúto nepríjemnú skúsenosť. Je to o to horšie, že ide o deti,“ povedal riaditeľ a dodal, že v niektorých spojoch sú síce kamery, ale tie zachytávajú len priestor dverí, nie celé priestranstvo spoja. „Poradil by som všetkým, ktorým sa niečo také prihodí, aby neboli ticho a požiadali o pomoc ostatných cestujúcich, prípadne vodiča spoja, ktorý môže pomôcť,“ vysvetlil.
 
Buďme všímaví

K všímavosti vyzýva aj polícia. „Policajný zbor vyzýva všetkých pasažierov, cestujúcich vo verejných dopravných prostriedkoch a v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, aby si pozorne všímali svoje okolie. Aby boli obozretní s tým, že v prípade, ak dôjde k situácii, že sa na nich niekto bude tlačiť s úmyslom využiť jeho bezbrannosť, či slušnosť, so zámerom ich obťažovať, že sa netreba dať. To znamená, nedať sa zatlačiť, bezodkladne oznámiť vodičovi dopravného prostriedku, či nahlas primeraným ráznym spôsobom prejaviť svoj nesúhlas, prípadne to oznámiť na linku 158. Policajný zbor chráni všetkých, preto by poškodení nemali váhať a s dôverou sa môžu kedykoľvek obrátiť na políciu. Násilie nemusí oznámiť len obeť, ale ktokoľvek, komu na iných záleží,“ dodal krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Foto: V. Zamborský

Diskusia k článku