Nový investor chce v priemyselnom parku zamestnať dvadsať ľudí

Nový investor chce v priemyselnom parku zamestnať dvadsať ľudí

Ako prípad hodný osobitného zreteľa poslanci posudzovali majetkový prevod pozemkov v Priemyselnom parku Záborské. Ide totiž o investora, ktorý má záujem postaviť na pozemku halu a zamestnávať ľudí. Ide o košickú spoločnosť Globcar reality.

Ide o pozemok o výmere 6 700 metrov štvorcových a v priemyselnom parku je už posledným voľným miestom v katastri Záborského. Investor ponúkol kúpnu cenu 29 eur za meter štvorcový s podmienkou zriadenia vecného bremena, teda práva prechodu a prejazdu cez pozemok bezodplatne.

Chce zásobovať dva kraje

Žiadosť na radnicu doručil konateľ spoločnosti Globcar reality, s. r. o. Štefan Žilka. Informoval, že na pozemku chcú postaviť regionálny sklad náhradných dielov pre motorové vozidlá a autoservisnú techniku pre zásobovanie firiem v Prešovskom a Košickom kraji. Podľa Žilku by malo ísť o dvojpodlažnú budovu, prístupové a parkovacie plochy. Stavbu by chceli dokončiť do konca roku 2020. „Výstavbou a prevádzkovaním tohto skladu vytvoríme dvadsať nových parkovacích miest. V súčasnosti zamestnávame v pobočke Prešov 18 pracovníkov,“ uviedol Štefan Žilka.

Demčák navrhol ohodnotiť pozemok znalcom

Poslanec Jozef Demčák mal výhrady k cene pozemku. Odôvodnil to tým, že ceny nehnuteľností na trhu rastú. Predložil preto poslanecký návrh. „Navrhujem, aby sa predaj uskutočnil v zmysle znaleckého posudku, ale nie za nižšiu cenu ako je 29 eur za meter štvorcový,“ navrhol Demčák. Jeho návrh podporilo 27 poslancov a rovnaký počet hlasov získal aj zámer predaja nehnuteľnosti v priemyselnom parku.

Anna Košuthová
Foto: Viktor Zamborský

Diskusia k článku