Šéf kancelárie primátorky A. Kuba zavádza poslanca M. Benka

Šéf kancelárie primátorky A. Kuba zavádza poslanca M. Benka

(ako) - Na aprílovom mestskom zastupiteľstve predkladal vedúci kancelárie primátorky Adrián Kuba poslancom informáciu o spolupráci s 11 partnerskými mestami. Časť poslancov ju akceptovala, časť kritizovala nedostatky. V máji požiadal poslanec Miroslav Benko o doplňujúce informácie k služobnej ceste v Izraeli. Je jún a poslanec ich dodnes nemá.

Miroslav Benko šéfa kancelárie žiadal, aby ho informoval, ktorí štyria ľudia z úradu sa tohto roku zúčastnili služobnej cesty v Izraeli. Chcel vedieť, kedy presne to bolo, kto boli tí ľudia a žiadal aj nahliadnuť do dokladov s cestovnými náhradami. O dva dni mu Adrián Kuba odpovedal, že hneď ako materiály skompletizuje, pošle mu ich alebo oznámi, kde si ich môže vyzdvihnúť. Neozval sa však, preto poslanec žiadosť o informácie urgoval mailom 1. júna. Vtedy to už však poslal na vedomie aj primátorke a prednostke. „Viem, že máte obrovské množstvo práce, ale myslím si, že toto nie je problém poslancovi odpovedať. Dosť dlho Vám trvá to skompletizovanie. Na vedomie to píšem aj pani primátorke a pani prednostke, aby videli, ako rýchlo reagujete na otázku poslancovi,“ píše v elektronickej pošte Benko Kubovi.

Zložka je vraj na sekretariáte

Odpoveď od Adriána Kubu dostal poslanec 3. júna. Podľa nej sa má zastaviť na sekretariáte radnice, kde bude k dispozícii celá zložka s informáciami ohľadom služobnej cesty v Izraeli. „Bol som tam ešte v ten deň cestou z obeda. Žiadna zložka na sekretariáte nebola. Neviem, čo si mám o tom myslieť, ale je to ukážka toho, ako úradníci jednajú s poslancami,“ konštatoval Miroslav Benko.

Foto: www
 

Diskusia k článku