Hlavný ťah cez Sekčov len nedávno opravovali a zase sa prepadáva

Hlavný ťah cez Sekčov len nedávno opravovali a zase sa prepadáva

Ulica Armádneho generála Svobodu alebo hlavná komunikácia cez Sekčov rezonuje medzi Prešovčanmi veľa rokov. Je totiž príliš zaťažovaná nákladnou dopravou. Len pred niekoľkými rokmi dostala pevnejšie podložie a nový asfaltový koberec a už sa znova v niektorých úsekoch prepadáva. Upozornila na to aj mestská poslankyňa a predsedníčka výboru mestskej časti (VMČ) v tejto lokalite Sekčova Zuzana Tkáčová.

Na zastupiteľstve Zuzana Tkáčová interpelovala primátorku Andreu Turčanovú. Predložila požiadavku upraviť spomínanú komunikáciu. „V pravom jazdnom pruhu popri Kauflande je vyjazdený celý pruh a pri semafore, kde zastavujú vozidlá, vznikol hlboký zárez a koľaje. Navrhujem, aby sa to riešilo ako reklamácia u zhotoviteľa, ak je to ešte možné. Ak nie, treba to opraviť, lebo úsek je už v havarijnom stave,“ upozornila Tkáčová. Podľa našich informácií je takých úsekov viac a sú dôsledkom prehustenej dopravy. Krátkodobé opravy tu zrejeme nepomôžu. Komunikácia, jednoducho, nemá takú nosnosť, ako je v skutočnosti zaťažovaná.

Nekvalitné koše na odpad


To je ďalší problém, na ktorý upozornili Sekčovčania a predsedníčka VMČ chce, aby ho radnica vyriešila. „Ľudia sa sťažujú na zelené koše, odpad sa zospodu prepadáva a vietor ho rozfukuje po celom sídlisku. Žiadam ich opravu alebo výmenu,“ povedala Tkáčová. Požiadavku potvrdzuje aj upozornenie na stránke odkaz pre starostu. „Odpad je permanentne na zemi. Také podnety by mali mestu prichádzať od poskytovateľa služby, ktorý pravidelne vyváža odpad a vidí, že nastal taký problém,“ myslí si Prešovčanka Ingrid.

Konáre suchých stromov padajú ľuďom na autá


Poslankyňa tiež upozornila na sťažnosti z Bratislavskej ulice. Konkrétne od ľudí bývajúcich v blízkosti Materskej školy na Bratislavskej ulici. V areáli sú totiž tri stromy, ktoré zarastajú do oplotenia a poškodzujú ho. Okrem toho spôsobujú nepríjemnosti aj vodičom, ktorí v blízkosti parkujú. Suché konáre im totiž padajú na vozidlá. „Materská škola sa bude rekonštruovať, ale ešte predtým by sa mal vykonať orez týchto stromov. Týka sa to aj kríkov v parku Pavla Horova a chodníka k Základnej škole Májové námestie. Živý plot prerastá do chodníka a zužuje priechod po ňom,“ zdôraznila Tkáčová pri požiadavke o údržbu zelene.

Anna Košuthová
Foto: www

Diskusia k článku