Mesto ustúpilo petícii veriacich, mení program Prešovských pohodových Vianoc

Mesto ustúpilo petícii veriacich, mení program Prešovských pohodových Vianoc

(ako) - Vianočné trhy v réžii prešovskej radnice mali byť tento rok výnimočné, plné pohody a prekvapení. Plány narušila petícia veriacich, ktorí mali výhrady k tomu, že tribúna mala byť umiestnená pri južnej bráne Konkatedrály sv. Mikuláša. Veriaci vyjadrili nesúhlas a argumentovali, že to naruší obrady v chráme.

Radnica na petíciu zareagovala a mení plány. Predovšetkým, tribúna nebude pri južnej bráne chrámu, ale na pôvodnom mieste, ako každý rok. Zatiaľ je prepracovaný program veľkým tajomstvom, na ktorom pracuje skupina zástupcov mesta, PKO, Oblastnej organizácie cestovného ruchu a SKY rádia. 
 
 

Akceptovali názor veriacich


Ako zdôraznil viceprimátor Vladimír Feľbaba na sociálnej sieti, akceptujú názor veriacich, ale nemajú žiadne porazenecké nálady. Pracujú ďalej. „Už dnes môžem zodpovedne povedať, že Vianoce v Prešove budú ekologickejšie, so zaujímavým programom, podnetnými novinkami a chystáme sa osloviť aj školy a školákov, ktorí by mohli svoje nápady prezentovať v parku na Hlavnej ulici. Je sa teda na čo tešiť a aj napriek prvotným mediálnym výstupom som presvedčený, že tieto Vianoce budú v meste Prešov pekné a zaujímavé,“ píše na sociálnej sieti Vladimír Feľbaba. 
 
Pripomenul tiež, že už teraz sa pripravujú na budúce Vianoce a chystajú ďalšie novinky. Stretol sa aj s dekanom farnosti sv. Mikuláša a spoločne sa dohodli na postupe komunikácie pri príprave budúcoročného programu, aby sa neopakovala situácia z tohto roka s umiestnením pódia. „Všetkým nám záleží na čo najkrajších a najpohodovejších Vianociach a túto snahu budeme úprimne podporovať,“ dodal viceprimátor Feľbaba na Facebooku.

 
Foto: www

Diskusia k článku