A scenár sa opakuje...

A scenár sa opakuje...

Macedónsko, máme tu ďalší konflikt, ktorý tak zvláštne "vznikol". A opäť na území slovanského národa, kde síce žije početná menšina, ale útok prišiel zvonku, od menšiny. Máme ďalšie obete, ale aj novú stratégiu na komplikáciu v Európe, aby tu vznikla vojna, aby sme zabudli na MIER. Cez Macedónsko má ísť nový ruský plynovod, Amerika tlačí na Grécko, aby odstúpilo od zmluvy, na EÚ, aby kupovalo Azerbajdžánsky plyn. Neskutočná súhra náhod, časových postupností, taký "scenár".
 Európania si budú musieť zvyknúť, že žijú vo vojnovej zóne, kde nás zahltia desaťtisíce prisťahovalcov, ktorí nám v rámci ľudskosti budú diktovať svoje zvyky, náboženstvo a kultúru. Kto nebude súhlasiť, má smolu. Veď skúste si založiť napr. folklórny súbor v ... krajinách. Dajme si rečnícku otázku: Ako dlho, či vôbec vznikne, či nebudú exemplárne potrestaní, popravení? My musíme v mene demokracie strpieť, že vianočný stromček uráža niekoho náboženstvo, že naše ženy by mali nosiť šatku, my doma sme gádžovia, na nás nie je meter rovnaký, lebo sme DRUHORADÝ občan vo vlastnej krajine, vo vlastnom domove, rodnej vlasti, vlasti našich rodičov, dedov, predkov.
Všetko začne nenápadne a máme tu Kosovo, na ktorom v minulosti spočinulo množstvo našich slovanských predkov, obrancov za slobodnú Európu proti tureckej rozpínavosti, kde zrazu nám následne vznikne nový štát v Macedónsku, biznis pre vyvolených, kde tzv. osloboditelia si prerozdelia krajinu, strategické podniky, podporia čierny obchod s ľudskými orgánmi viď. Kosovo, Ukrajina a podobne.
Stávame sa svedkami vznikajúcich vírov udalostí, ktoré našu Európu pomaly, ale isto vťahujú do konfliktu, kde sme len bábkami, ktoré majú byť použité a tupo sa majú prizerať ako ich rozsekajú na mäso.

Patrik Tomic 

Diskusia k článku