Patrik Minár pre o dramatických okamihoch počas leteckej tragédii  „Bol som prekvapený, mozog pracoval na plné obrátky. Žiadna p

Patrik Minár pre o dramatických okamihoch počas leteckej tragédii „Bol som prekvapený, mozog pracoval na plné obrátky. Žiadna p

„Som nazlostený, pretože sa to nemuselo stať. Veľa z nás si myslí, že chybu urobil pilot nášho lietadla. Objasniť príčiny nešťastia je ale úlohou vyšetrovateľov " hovorí o minulotýždňovej leteckej tragédii Prešovčan Patrik Minár.

 Počas nešťastia bol v spodnom lietadle, ktoré krídlom narazilo do stroja nad ním. Tento skúsený parašutista bol aj organizátorom osudného zoskoku.

Letecké nešťastie sa stalo vo štvrtok minulého týždňa krátko po pol desiatej dopoludnia nad obcou Červený Kameň v ilavskom okrese, keď do seba vrazili dve lietadlá L-410 Turbolet. Na palubách oboch lietadiel bolo dokopy 33 parašutistov, jeden kameraman, dvaja piloti a dvaja kopiloti. Tragédia si vyžiadala sedem obetí, 31 ľudí nešťastie prežilo.

Skúsení parašutisti nacvičovali hromadný zoskok, ktorým chceli pokoriť slovenský rekord spred niekoľkých rokov, keď takto skočilo 30 parašutistov. Žiaľ, nestalo sa. Viac v sekcii pre predplatiteľov, alebo v našich novinách, ktoré  sú dnes v predaji.

Diskusia k článku