Od nového roka žiadne pokuty

Od nového roka žiadne pokuty

Kto sa v tom má vyznať! Najprv sme sa ponáhľali k veterinárom so svojimi štvornohými miláčikmi, aby sme ich stihli do 30. septembra začipovať. Hrozila totiž od veterinárnej správy pokuta do 300 eur. Prešli tri týždne po „ultimáte“ sa rétorika sa zmenila. Od 1. januára 2014 bude čipovanie psov, mačiek a fretiek dobrovoľné. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu poslanca Smeru-SD Mariana Zahumenského, ktorý tento týždeň schválil parlament.

Stovky čínskych fejkov zaistili pred prešovským obchodom

Stovky čínskych fejkov zaistili pred prešovským obchodom

Colníci z Prešova zaistili pred prešovským obchodným domom 583 kusov značkového oblečenia. Podľa finančnej správy ide o falzifikáty známych značiek.

Zákon o obecnom zriadení potrebuje zmenu

Zákon o obecnom zriadení potrebuje zmenu

Poslanec hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Martin Fecko rieši v Národnej rade SR jeden pálčivý problém, ktorý sa svojsky riešil aj v bývalom socialistickom zriadení a nerieši sa ani v dnešnom demokratickom systéme. Po roku 1989 sa prijal aj zákon o obecnom zriadení, ktorý umožnil relatívne demokraticky odčleniť tieto časti, ale len do určitého času pôsobnosti tohto zákona. V roku 2004 bola prijatá novela tohto zákona. Poslanec navrhuje zmenu.

Polemika o centrách voľného času neutícha

Polemika o centrách voľného času neutícha

Mestskí poslanci schválili návrh všeobecne záväzného nariadenia mesta o určení výšky dotácie na mzdy a prevádzku škôl a školských zariadení. Podľa novelizovaného nariadenia vlády sa zjednocujú koeficienty a mení financovanie základných, stredných škôl a školských zariadení. Súčasne dáva obci možnosť na žiaka cirkevnej a súkromnej základnej umeleckej školy, jazykovej, materskej školy finančné prostriedky najmenej vo výške osemdesiatosem percent zo sumy na mzdy a prevádzku.

Opäť len plané sľuby. Vlak z Prešova do Bratislavy nebude

Opäť len plané sľuby. Vlak z Prešova do Bratislavy nebude

Opäť len sľubujú! Východniari už minimálne od roku 2007 bojujú o denné spojenie Prešova s Bratislavou severnou trasou. Rýchliky, ktoré touto trasou denne premávajú, totiž končia v Košiciach. Primátor Pavel Hagyari Prešovčanom toto spojenie minulý rok sľúbil. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky ho od marca zaviesť neplánuje.