Šok v pravicovom klube. Predsedníčka odstúpila z funkcie

Šok v pravicovom klube. Predsedníčka odstúpila z funkcie

Za posledné dni je v mestskom parlamente naozaj rušno. Zvláštna atmosféra už dlhšie „visí“ nad poslaneckým klubom pravicových poslancov. Jej predsedníčka Andrea Turčanová patrila k trojici silných žien, ktoré predsedajú klubom. Klub nezávislých vedie Štefánia Andraščíková a Smer – SD Svetlana Pavlovičová. Včera ráno Andrea Turčanová z funkcie odstúpila.

 
 
Poslankyňa svoje odstúpenie z funkcie predsedníčky spečatila oficiálnym listom, ktorý odovzdala primátorovi Pavlovi Hagyarimu. Ako sa zdá, klub sa otriasa v základoch. Len predvčerom z neho vystúpila poslankyňa Mária Čížiková. V klube však zatiaľ Andrea Turčanová ostáva. A aké boli dôvody, ktoré ju k tomuto kroku viedli? „Povedzme, že únava z politiky,“ povedala pre Prešovský večerník.Podľa našich informácii však za odstupom oboch žien, Márie Čížikovej aj Andrey Turčanovej, majú stáť aj vnútorné nezhody v klube. Čas ukáže ako sa momentálne treštiaci pravicový klub dokáže postaviť znova na nohy.
 
Terajšími podpredsedami klubu sú Richard Drutarovský a Peter Krajňák. Podľa našich informácií práve oni budú zastupovať jej funkciu do doby, kým sa nezvolí nový predseda. Jedna voľba vo vnútri klubu už aj prebehla, ale nebola úspešná. Predsedu totiž musí zvoliť väčšina členov. Teda v ich prípade sa na jednom mene musia zhodnúť štyria poslanci.  

Diskusia k článku