V HRABSKOM SI UCTILI BLAHOSLAVENÉHO VASIĽA HOPKA

0
191
dav

V nedeľu 10. mája sa v Hrabskom, rodnej obci blahoslaveného biskupa-mučeníka Vasiľa Hopka, uskutočnila archieparchiálna odpustová slávnosť. Farár farnosti Hrabské Rastislav Daňo privítal na začiatku slávnosti súdneho vikára Prešovskej archieparchieI CLic. Jaroslava Pasoka, ktorý odovzdal pozdrav a požehnanie od vladyku Jána Babjaka SJ, prešovského arcibiskupa metropolitu.

Súdny vikár sa v homílii zameral na nedeľné evanjelium o žene samaritánke a všetkých povzbudil k živému vzťahu s Bohom. „Aj keď Krista nevidíme predsa sme v ňom. Je to podobné ako s dieťaťom v lone matky, ešte ju nevidí, ale žijez nej,“ povedal v homílii kazateľ. Vo vzťahu k blížnym a k nezištnej pomoci povedal: „Keď zapaľujeme sviečku jednu od druhej, z ohňa neubudne, preto sa nemusíme báť,lebo ani z nás neubudne pri rozdávaní lásky.“

Po svätej liturgii sa farár Rastislav Daňo pomodlil pred ikonou blahoslaveného Vasiľa Hopka moleben, a po ňom súdny vikár postupne každého veriaceho prítomného na slávnosti požehnal relikviami.

Slávnosť sa niesla v duchu obmedzení pri dodržiavaní všetkých hygienických a proti epidemických opatrení. Ale aj napriek tomu, veriaci farnosti s radosťou oslávili svojho rodáka na tejto prvej verejne slávenej nedeľnej svätej liturgii po čiastočnom uvoľnení zákazu verejných bohoslužieb.

V HRABSKOM SI UCTILI BLAHOSLAVENÉHO VASIĽA HOPKA

Text a foto: Rastislav Daňo ml.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu