Aké preventívne opatrenia budú prebiehať na začiatku školského roka pre stredné školy a školské zariadenia?

0
218

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nechce z dôvodu šírenia koronavírusu zatvárať školy celoplošne. Preto vytvorilo manuál, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky v školách po dobu trvania pandémie. Prinášame Vám prehľad týkajúci sa prevádzky SŠ.

Aké preventívne opatrenia budú prebiehať na začiatku školského roka pre stredné školy a školské zariadenia?
Minister školstva Branislav Gröhling predstavil manuál, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky od materských až po vysoké školy po dobu trvania pandémie.

PREVENTÍVNE OPATRENIA PRE STREDNÉ ŠKOLY A ŠKOLSKÉ INTERNÁTY K ZAČIATKU ŠKOLSKÉHO ROKA:

Aké preventívne opatrenia budú prebiehať na začiatku školského roka pre stredné školy a školské zariadenia? Aké preventívne opatrenia budú prebiehať na začiatku školského roka pre stredné školy a školské zariadenia? Aké preventívne opatrenia budú prebiehať na začiatku školského roka pre stredné školy a školské zariadenia? Aké preventívne opatrenia budú prebiehať na začiatku školského roka pre stredné školy a školské zariadenia? Aké preventívne opatrenia budú prebiehať na začiatku školského roka pre stredné školy a školské zariadenia?

Pripájame tiež tzv. koronavírusový semafor:

🟢Zelená fáza predstavuje stav, kedy škola nemá podozrivého ani pozitívneho žiaka či pedagóga – školy fungujú v štandardnom režime.
🟠Oranžová fáza zachytáva situáciu, kedy má škola podozrivého žiaka alebo zamestnanca – školy dodržiavajú prísnejšie hygienické opatrenia.
🔴Červená fáza obsahuje opatrenia v prípade niekoľkých potvrdených prípadov u žiakov, pracovníkov – prechádza sa na dištančné vzdelávanie.

Pre žiakov II. stupňa a stredoškolákov budú zelené pravidlá prísnejšie. Ochrana nosa a úst je pre nich prvé 2 týždne povinná počas celého vyučovania.

Aké preventívne opatrenia budú prebiehať na začiatku školského roka pre stredné školy a školské zariadenia?

Všetky dôležité materiály nájdete vždy na stránke www.minedu.sk a takisto na portáli www.ucimenadialku.sk.

 

Zdroj: MŠVVaŠ SR
Foto: tasr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu