CSS Vita Vitalis je v karanténe, boli v kontakte s nakazeným lekárom

0
377

(ako) – Personál aj klienti Centra sociálnych služieb (CSS) Vita Vitalis na Volgogradskej ulici v Prešove žijú v neistote. Boli v kontakte s lekárom, ktorý mal pozitívny nález na Covid -19. Rýchlotesty, ktoré im urobili vo štvrtok síce zatiaľ dopadli negatívne, ale v zariadení platí karanténa. Výsledky štandardných testov budú známe zrejme až v pondelok.

Priamo v zariadení ostalo v karanténe 175 ľudí, z toho 63 zamestnancov a 112 klientov. V domácej karanténe je ďalších 44 pracovníkov. V ich prípade však platí, že doma museli ostať aj ich rodinní príslušníci. Potenciálnym prenášačom ochorenia na nový typ koronavírusu mohol byť lekár, ktorý bol ambulantne ošetrovať prijímateľov sociálnych služieb v centre. Vo svojej domovskej ordinácii prišiel do kontaktu s pacientmi, ktorí sa vrátili z Anglicka a neskôr mal pozitívny test na Covid-19, o čom hneď informoval vedenie zariadenia i Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove.

Robia aj PCR testy

Podľa hovorkyne prešovskej župy, ktorá je zriaďovateľom CSS Vita Vitalis,  Dáši Jeleňovej, doteraz nebol potvrdený žiadny pozitívny prípad či už u prijímateľa alebo zamestnanca. V zariadení zatiaľ prijali sprísnené opatrenia v súvislosti s hláseným pozitívnym nálezom u ošetrujúceho lekára a jeho zdravotnej sestry, ktorí v zariadení uplynulý týždeň ambulovali. Vo štvrtok urobil hygienici z RÚVZ testovanie PCR testami. Otestovaných bolo 63 zamestnancov, ktorí sa aktuálne nachádzali v CSS, dnes testujú aj klientov. „Odbery vzoriek vykonávali priamo zamestnanci, ošetrujúce sestry tohto zariadenia, ktoré sme na tento účel vyškolili,“ informovala Dáša Jeleňová. Podľa nej je situácia pod kontrolou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu