Novinka na pošte, faktúry či SIPO odteraz zaplatíte oveľa jednoduchšie

0
246

(pv) – Cez BalíkoBoxy možno už zaplatiť aj poukazy, faktúry či SIPO. Informovala o tom Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty. V rámci skvalitnenia služieb prináša podľa nej Slovenská pošta ďalšiu novinku. Po novom môžu zákazníci uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry s PAY by square kódom aj cez BalíkoBoxy. 

Výhodou BalíkoBoxov je práve ich nonstop dostupnosť a s rozšírenou funkcionalitou sa postupne stávajú rýchlym, jednoduchým a hlavne flexibilným riešením aj pre zaneprázdnených klientov. Hovorkyňa spresnila, že BalíkoBox funguje tak, že klient si v ponuke služieb BalíkoBoxu vyberie, či chce podať alebo vyzdvihnúť zásielku, či chce zaplatiť poštový poukaz, SIPO prípadne ePoukaz alebo faktúru s PAY by square kódom. Ak chce uskutočniť platobné transakcie, naskenuje platobný doklad, doplní podľa zadania potrebné údaje, skontroluje, zaplatí kartou a zoberie potvrdenku.

Novinka na pošte, faktúry či SIPO odteraz zaplatíte oveľa jednoduchšie

Aj doručenie zásielky či balíka

Ak si klient zvolí BalíkoBox na doručenie zásielky, dostane podľa Dorčákovej na svoje mobilné číslo SMS s informáciami hneď po tom, ako poštový doručovateľ vloží balík do schránky. V SMS sa dozvie, v ktorom BalíkoBoxe sa zásielka nachádza, aké sú lehoty na vyzdvihnutie a kód na otvorenie schránky. Ak má klient stiahnutú mobilnú aplikáciu Slovenskej pošty, dostane informáciu o zásielke aj tam.

V prípade balíka na dobierku dostane podľa nej klient aj informáciu o sume, ktorú je potrebné zaplatiť platobnou kartou. Zákazník má na vyzdvihnutie balíka tri kalendárne dni. Ak si adresát nevyberie svoj balík, putuje na pobočku pošty. Aj o tom dostane adresát SMS informáciu. Balík potom počká na pošte ďalších 18 dní. Rovnako sa adresát môže rozhodnúť v doručovaní balíka, že mu bude lepšie vyhovovať BalíkoBOX ako pobočka pošty alebo poštový kuriér a môže si ju ľahko presmerovať. Vyzdvihnutie alebo podanie zásielky je tak jednoduchšie, rýchle a maximálne efektívne.

Novinka na pošte, faktúry či SIPO odteraz zaplatíte oveľa jednoduchšie

Dorčáková doplnila, že Slovenská pošta má aktuálne na celom Slovensku 85 BalíkoBoxov a v rámci Stratégie ‚Pošta 2020‘ plánuje do konca tohto roka rozšíriť sieť na 135. Pritom Bratislava, ako prvé mesto na Slovensku, je už teraz touto sieťou pokrytá celá. V hlavnom meste je umiestnených 21 BalíkoBoxov, ďalších sedem je v satelitných mestách bratislavského regiónu (Bernolákovo, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Zálesie, Most pri Bratislave, Miloslavov, Rovinka).

Dodala, že BalíkoBoxy sú umiestnené vo všetkých krajských mestách a v 25 okresných mestách. Zoznam terminálov a ďalšie podrobnosti sú uvedené na webovej stránke www.posta.sk/balikobox ako aj v mobilnej aplikácii Slovenskej pošty, kde sa v priečinku „Pošty“ cez filter „iba BalíkoBoxy“ zobrazí užívateľovi presný zoznam všetkých terminálov.


BalíkoBoxy v Prešove:

  • BalíkoBOX Billa – Čergovská
    Čergovská 1 | 081 91
  • BalíkoBOX Shopping Park Solivaria
    Solivarská 14839/1C | 081 92
  • BalíkoBOX TESCO, Volgogradská
    Volgogradská 12906/7A | 081 94

 

Ilustračné foto: posta.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu