NOVÝ ŠÉF VŠZP RICHARD STRAPKO SA OBOZNAMUJE S POŽIADAVKAMI

0
877

(pv) – Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Richard Strapko je vo funkcii len o štvrtka 7. mája, preto sa ešte len oboznamuje s požiadavkami poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Podľa hovorkyne VŠZP Slávky Gáborovej k nim v krátkom čase zaujme stanovisko.

Pri nástupe do funkcie povedal, že viesť zdravotnú poisťovňu s najväčším počtom poistencov vníma ako veľkú zodpovednosť, ku ktorej pristupuje s plnou vážnosťou. Poistencom VšZP chce Strapko zabezpečiť kvalitnú a dostupnú zdravotnú starostlivosť. Zároveň chce nastaviť čestné a korektné vzťahy s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

Rozhodnutie by malo padnúť do júna

Na neuzavreté rokovania medzi štátnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými lekármi poukázala minulý týždeň Asociácia súkromných lekárov (ASL) SR a Zdravita. Pokiaľ nedôjde k dohode o zmluvných podmienkach, tak im od začiatku júna hrozí nezmluvný vzťah.

Kvalitné služby

Štátna zdravotná poisťovňa sa stará o viac ako tri milióny klientov. Minulý rok stratila takmer 150 000 svojich poistencov, ktorí sa rozhodli využívať služby súkromných poisťovní. Minister zdravotníctva  Marek Krajči od nového manažmentu očakáva zodpovedný prístup k spravovaniu verejných financií a kvalitnú starostlivosť o svojich klientov. Chce, aby ľudia cítili, že VšZP im ponúka najlepšie služby na poistnom trhu.

Foto: FB VŠZP