Polícia obvinila Sabinovčana a Popradčanov za drogy

0
470

(pv) – Štyria obvinení. To je bilancia kriminalistov z Prešova a Popradu za uplynulý víkend.

Prešovskí kriminalisti obvinili muža z okresu Sabinov zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Muž obchodoval s drogami najmenej od apríla tohto roka. Neoprávnene kupoval, prechovával, pripravoval na ďalšiu distribúciu, v rôznych množstvách ponúkal a predával ďalším odberateľom.

U obvineného bol, okrem iných vecí súvisiacich s trestnou činnosťou, zaistený aj metamfetamín. Obvinený je umiestnený v cele policajného zaistenia a krajský vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

Osobné aj domové prehliadky

V Poprade vzniesol vyšetrovateľ obvinenie trom osobám z okresu Poprad (žena 32 rokov, muži vo veku  33 a 38 rokov) z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Obvinení si neoprávnene zaobstarávali, ako aj u seba prechovávali zakázané látky. Išlo o cannabis a metamfetamín. Tie boli políciou zaistené pri vykonaných osobných i domových prehliadkach.

Na 33 ročného obvineného muža popradský vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Ten si neoprávnene kúpil väčšie množstvo omamnej látky Cannabis (konope), ktorú prechovával s úmyslom ju ďalej predáva. Ďalší dvaja obvinení sú stíhaní na slobode.

 

Ilustračné foto: PZ SR