Covid -19 je už aj na radnici, zavreli ju pre verejnosť

0
309

(ako) – Mestský úrad v Prešove bude dnes (16.10.2020 )pre verejnosť kompletne uzavretý. Dôvodom je pozitívny test na COVID-19 u jedného zo zamestnancov Klientskeho centra.

Podľa informácie hovorcu prešovskej radnice Vladimíra Tomeka, všetky pracoviská Mestského úradu v Prešove, vrátane Klientskeho centra, Matričného úradu a hlavnej pokladne budú v piatok uzavreté pre verejnosť.

Pre Prešovčanov bude k dispozícii iba prenosná schránka na preberanie podaní, ktorá bude umiestnená pred vstupom do budovy radnice na Hlavnej č. 73.

„Nakoľko toto ochorenie bolo potvrdené u jedného z pracovníkov Klientskeho centra na Jarkovej č. 26, mesto Prešov okamžite pristúpilo k vykonaniu preventívnych opatrení, vrátane kompletnej dezinfekcie priestorov,“ uviedol hovorca Tomek.

Všetci zamestnanci Klientskeho centra, ktorí prišli s nakazenou osobou do kontaktu, majú nariadenú domácu izoláciu až do doby kým nebudú známe výsledky ich testov.

V prípade, že testy pracovníkov na ochorenie COVID-19 budú negatívne, od pondelka 19.10.2020 bude mestský úrad opäť otvorený pre verejnosť, avšak iba v obmedzenom režime.

Foto: Viktor Zamborský