Cyklojazda pre onkologicky choré deti prešla aj cez Prešov

0
639

(ako) – Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, prešla aj cez mesto Prešov. Zastávku si  si urobili aj na radnici, kde prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.

Aj v Prešove cyklisti šliapali do pedálov s cieľom podporiť dobrú vec a spríjemniť život dlhodobo chorým deťom, ktoré musia bojovať so zákernou chorobou. Za podujatím Na bajku onkodeťom 2020 stojí Občianske združenie Spoločnosť detskej onkológie, ktoré každoročne pripravuje charitatívnu cyklotour.

K 24 cyklistom, ktorí dnes prechádzali cez naše mesto sa na Sekčove pridal aj viceprimátor Prešova Vladimír Feľbaba. „Som veľmi rád, že títo ľudia sa aj napriek koronakríze odhodlali a vysadli na bicykle, aby vyzbierali peniaze pre deti, ktoré trpia zákernou chorobou,“ uviedol viceprimátor, ktorý cyklonadšencom odovzdal symbolický šek od mesta Prešov v hodnote 300 eur.

Cyklojazda po celom východe

Počas piatich dní, od 16. do 20. júna 2020, prejdu cyklonadšenci viaceré trasy po východnom Slovensku. Zatiaľ prešli mestá Humenné, Vranov nad Topľou, Svidník a Prešov. V pláne majú ešte Starú Ľubovňu, Vysoké Tatry, Košice, či Michalovce. Ani tento rok neobídu nemocnicu a onkologické oddelenie, na ktorom sa malí pacienti liečia. Verejnosť môže podporiť tento projekt okrem aktívnej účasti, teda vysadnutím na bicykel, aj finančne formou darovacej zmluvy, a potom cyklistickému pelotónu osobne odovzdať hotovosť či symbolický šek priamo počas trasy.

Charitatívna akcia má už 11-ročnú tradíciu

Myšlienka zorganizovať cyklojazdu, ktorá by pomáhala malým onkologickým pacientom vznikla pred 11-timi rokmi. V roku 2010 sa tento odvážny nápad podarilo premeniť na realitu a začala sa písať história charitatívnej cyklojazdy, ktorá sa postupne stala júnovou tradíciou. Projekt Na bicykli deťom organizátori nevynechajú ani tento rok, no dostane nové meno. Myšlienka však zostane rovnaká – bude sa šliapať za dobrú vec!

Vďaka vyzbieraným peniazom sa budú tento rok organizovať rekondičné pobyty pre onkologicky choré detičky a zároveň budú podporené aj detské onkologické oddelenia v konkrétnych nemocniciach.

Foto: Radoslava Podubinská