Do mesta sa vracia súťaž Prešovský železný hasič

0
386

Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov pripravil po ročnej prestávke obľúbenú súťaž Prešovský železný hasič. Náročné disciplíny preveria zdatnosť hasičov z celého Slovenska už 15.8.2021 pred OC Hornbach na Rusínskej ulici.

V Prešove sa bude už po štvrtýkrát hľadať Prešovský železný hasič. Obľúbené podujatie malo vlani neplánovanú prestávku pre obmedzenia súvisiace s koronavírusom. Tento formát silovej súťaže zameranej na výbušnosť a rýchlosť v náročných podmienkach sa však opäť vracia pod organizačnou taktovkou Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov.

Na štartovaciu čiaru sa 15.8.2021 od 10:00 hod. postupne postavia jednotlivci z radov profesionálnych hasičov aj dobrovoľníkov z celého Slovenska, ktorí budú musieť siahnuť na dno svojich síl. Ich výkony budete môcť sledovať naživo na parkovisku pred OC Hornbach na Rusínskej ulici. Neváhajte a príďte povzbudiť a motivovať hasičov k lepším výkonom.
Tento rok je pripravená trať s 8 prekážkami, na ktorej nebude chýbať klasika vo forme prekonávanie bariéry či ťahanie pneumatiky. Na programe je však aj niekoľko noviniek. Súťaž sa bude konať v troch kategóriách – profesionál, dobrovoľník a ženy. Prihlasovanie bude riešené elektronickou štartovkou.

Podujatie sa koná pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej. Vzhľadom na situáciu spojenú so šírením ochorenia COVID-19 sa súťaž bude konať podľa aktuálnych epidemiologických pravidiel a obmedzení.

Zdroj: presov.sk