Dopravný podnik zrenovuje označníky na zastávkach

0
415

(ako) – Označníky na zastávkach MHD, na ktorých sa nachádzajú informácie o odchodoch jednotlivých spojov nevyzerajú vábne. Neraz sa stávajú terčom vandalov, ktorí strhávajú cestovné poriadky, rozbíjajú plexisklá alebo ich prelepujú nálepkami. Na ich vzhľade sa však podpísal aj zub času a počasie.

Vedenie dopravného podniku preto rozhodlo, že viaceré označníky v centre mesta zrenovujú. Vymenia na nich plexisklá, opravia odpadkové koše, pribudne nový náter, a taktiež nové označovacie tabule s číslami liniek.

Opravia ich na mieste

Keďže označníky sú pevne ukotvené v zemi a ich demontáž by si vyžadovala stavebné práce, natieranie označníkov bude prebiehať priamo na mieste. V tom čase budú cestovné poriadky vyvesené na dočasnom označníku, ktorý bude umiestnený na zastávke. Nikto nemusí mať obavu z toho, že sa nedozvie, kedy odchádza jeho spoj.

Pôjde najmä o centrum mesta

Renováciou postupne prejdú označníky na zastávkach Poliklinika, Trojica, Na Hlavnej, Divadlo J. Záborského, Veľká pošta a Čierny most. Okrem týchto zastávok dostanú nový šat aj označníky na zastávke Centrum a Múzeum Solivar.

 

Foto: DPMP