Doživotný zákaz jazdiť ho neodradil, opäť šoféroval opitý

0
387

(ako) – Pred vyše týždňom zastavila dopravná polícia 50-ročného vodiča zo Zlatej Bane pri obci Kokošovce. Nafúkal vyše tri promile alkoholu. Aj keď vedel, že nesmie, opäť si sadol za volant opitý.

Ignoroval aj fakt, že Okresný súd v Prešove mu v júli uložil doživotný zákaz viesť všetky motorové vozidlá. Vtedy skončil v cele policajného zaistenia a prípad bol riešený v superrýchlom konaní. Súd mu uložil trest odňatia slobody na 14 mesiacov a do výkonu trestu mal nastúpiť do mesiaca.

Povozil sa ešte raz

V nedeľu ho polícia opäť chytila opitého za volantom auta. Hliadka ho zastavila v mieste jeho bydliska, v Zlatej Bani a podrobila dychovej skúške. Krajský policajný hovorca Igor Pavlik potvrdil, že nafúkal 2,6 promile.

„Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol vodič obvinený z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia,” uviedol Pavlik.

Už je vo väzení

Vodič sa pred Okresný súd v Prešove postavil v utorok. „Súd ho uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia, ktoré spáchal v jednočinnom súbehu, za čo mu bol uložený úhrnný ďalší trest odňatia slobody v trvaní dvoch rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia,” uviedla hovorkyňa prešovských súdov Ivana Petrufová.

Trestný rozkaz však nie je právoplatný. Obvinený si ponechal lehotu na vyjadrenie k možnosti podať opravný prostriedok. Väzeniu sa však aj tak nevyhol.

Ilustračné foto: fb polícia Slovenskej republiky