Farmári darovali nemocnici zemiaky

0
899

(ako) – Nemocnice a zdravotnícky personál prežívajú už takmer rok veľmi ťažké časy. Rovnako náročná je aj hospitalizácia pacientov a starostlivosť o nich. Solidarita a pomoc našťastie prichádza z každej strany. Naposledy aj od súkromne hospodáriaceho roľníka Jána Komára. 

Ján Komár prevádzkuje zemiakáreň v Drienove pod záštitou Šarišskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Prešove. Rozhodol sa, že sa o svoje zásoby podelí.

„Rozhodol som sa, že fakultnej nemocnici  darujem šesť  ton zemiakov, ako poďakovanie za statočnú prácu zamestnancom nemocnice, čo si my poľnohospodári veľmi vážime. Ďakujeme všetkým zamestnancom nemocnice za ich starostlivosť o pacientov a naše zdravie. Rozhodol som sa pomôcť a darujem zemiaky do pacientskej kuchyne,“ povedal Ján Komár.

Takáto pomoc sa v kuchyni rozhodne nestratí. Potvrdila to aj vedúca oddelenia liečebnej výživy a stravovania Danka Mačišáková. „Oddelenie liečebnej výživy a stravovania ďakuje pánu Komárovi za darovanie zemiakov pre pacientov nemocnie. V skladbe jedálneho lístka v rámci diét sú zemiaky potrebné a zaradené každý deň, takže ich využijeme,“ poznamenala Mačišáková.

Zaočkovali už 12 905 ľudí

Ako informovala hovorkyňa prešovskej fakultnej nemocnice Renáta Cenková, k 12. februáru v ich vakcinačnom centre zaočkovali už 12 905 ľudí. Covidové lôžka sú aktuálne obsadené na 73 percent. Nemocnica ich má 179 a momentálne je hospitalizovaných 108 pacientov.

Foto: FNsP