Ihrisko na Exnárovej je už dostupné pre verejnosť

0
239
Ihrisko na Exnarovej ulici. / Foto: presov.sk
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

(ako) – Detské ihrisko vo vnútrobloku na Exnárovej ulici je síce hotové už dávnejšie, ale až v týchto dňoch získalo oficiálny certifikát. Donedávna tam bolo len staré kamenné pieskovisko, teraz vzniklo dôstojné miesto na hranie pre deti s modernými hracími prvkami. Hneď ako sa uvoľnia protipandemické opatrenia, deti ho budú môcť využívať.

Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, na ploche ihriska je dopadová plocha z gumenej dlažby v štrkovom lôžku s ohľadom na bezpečnosť detí. Areál je ohraničený parkovým obrubníkom a oplotený do výšky 1,2 metra. „Ihrisko obsahuje 6 samostatných herných prvkov: pieskovisko, kolotoč, váhadlovú hojdačku, vežu so šmýkačkou, vežu so šmýkačkou a hojdačkou a pružinovú hojdačku. V areáli ihriska sa nachádzajú aj dve lavičky a odpadkový kôš,“ popísal prvky na ihrisku hovorca mesta.

Ihrisko stálo 34-tisíc eur

Pieskovisko má prírodný vzhľad a jeho vonkajšie časti sú vyrobené z agátového dreva. To našlo využitie aj pri váhadlovej hojdačke. Dve veže so šmýkačkou tvorí nosná konštrukcia zo smrekových palisád a laná s oceľovým jadrom.

Ich súčasťou sú aj lezecké steny z vode odolného materiálu, herné atrakcie z oceľových trubiek, hrazdy a madlá z nehrdzavejúcej ocele a antikorová šmýkačka.

Zhotoviteľom ihriska je spoločnosť Intersystem EU s. r. o., ktorá zrealizovala práce za 34 047,60 eur. Ihrisko je plne funkčné a pripravené na používanie hneď po zlepšení epidemiologickej situácie, s ktorou sú späté aj početné obmedzenia.

 

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín