Kosia len mestské, či aj súkromné pozemky?

0
465
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

Téma kosenia mesta stále rezonuje medzi Prešovčanmi aj poslancami. Prší a tráva rastie pomerne rýchlo. Prvá fáza kosby sa ešte neskončila vo všetkých mestských častiach, ale objavil sa aj iný problém, na ktorý na mestskom zastupiteľstve upozornila poslankyňa Jaroslava Kutajová.

Interpelovala primátorku Andreu Turčanovú a položila jasnú otázku. Chcela vedieť na základe čoho bolo začiatkom júna pokosené okolie tenisových kurtov na Nábrežnej ulici. „Chcem vedieť, či to bola požiadavka mesta alebo nájomcu kurtov.  Aký má mesto kontrolný mechanizmus na to, aby preverilo, či zmluvná spoločnosť kosí len mestské pozemky alebo či sa tam vedia strčiť aj súkromné parcely? Lebo na Nábrežnej sa kosili aj súkromné pozemky. Vie mesto zistiť, či súkromné parcely boli vyfakturované vlastníkovi alebo mestu?,“ pýtala sa poslankyňa žiadala písomnú odpoveď. Zdokumentovala, kde sa kosilo, kedy aj na ktorých parcelách.

Jaroslava Kutajová

Má radnica kontrolný systém?

Kutajová tiež upozornila, že viacerí prevádzkovatelia firiem a služieb používajú mestské kontajnery na odpad. Potvrdzuje to aj fakt, že vedľa ich prevádzok nie sú iné kontajnery, len mestské. Uviedla aj  konkréte príklady napríklad pri „červenom pavilóne“ na Levočskej ulici, kde je v podnájme množstvo prevádzok. „Zvýšili sme ľuďom poplatok za odpad o 10 eur, ale firmy dávajú svoj odpad do mestských kontajnerov. Pýtam sa, kedy bola mestom vykonaná nejaká kontrola tohto stavu, či to vôbec kontroluje, koľko prípadných priestupkov prejednalo a aký bol z toho príjem do mestskej pokladnice,“ interpelovala primátorku. Andrea Turčanová nevedela reagovať hneď, preto prísľúbila, že poslankyňa dostane písomnú odpoveď.

 

Anna Košuthová
Foto: Viktor Zamborský, presov.sk

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín