Mesto pomôže osamelým seniorom a rodinám v núdzi

0
372

(ako) – Mesto Prešov v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska chce počas druhej vlny pandémie pomôcť ľuďom v núdzi. Vyzýva preto verejnosť, aby informovali radnicu o ľuďoch, ktorí pomoc potrebujú.

Ako informovala referentka tlačového oddelenia na prešovskej radnici Lenka Šitárová, môžu to byť seniori, ktorí žijú osamelo, zdravotne ťažko postihnutí ľudia alebo viacpočetné rodiny s deťmi, ktoré sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii pre stratu zamestnania jedného z rodičov či pre  chorobu v rodine a potrebujú pomoc.

Odbor služieb pre občanov MsÚ v Prešove v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska a Slovenským Červeným krížom zabezpečil potraviny, ktoré chce týmto osobám a rodinám rozdať a pomôcť im tak prekonať zložité obdobie.

Ak poznáte vo svojom okolí niekoho, kto potrebuje potravinovú pomoc, neváhajte a informujte o tom úrad do 6. novembra 2020 prostredníctvom nasledujúcich e-mailových adries:

Vo svojom e-maili nezabudnite uviesť meno a priezvisko, telefónne číslo osoby, ktorej máte záujem pomôcť, jej adresu a pripojte aj krátke zdôvodnenie pomoci. Mesto Prešov informácie následne preverí, danú osobu alebo rodinu bude kontaktovať a zároveň zistí, či nepotrebuje ďalšiu pomoc alebo službu.

Foto: presov.sk