Mesto zabezpečí parkovanie pre rezidentov z Jarkovej ulice

0
601
Foto Michal Ivan

(ako) – Rekonštrukcia Jarkovej ulice napreduje. V niektorých fázach prác musí byť úplne uzavretá, ale život v objektoch sa nemôže zastaviť. Na tejto ulici totiž sídlia nielen organizácie, reštaurácie, ale aj penzióny. Ich hostia potrebujú počas pobytu svoje vozidlá niekde parkovať. Radnica našla riešenie.

Ako informovala tlačová referentka mesta Lenka Šitárová, pre rezidentov a hostí v penziónoch budú vyhradené parkovacie miesta na Baštovej ulici. Radnica preto vyzvala rezidentov a majiteľov prevádzok, ab v čo najkratšom čase oznámili Odboru územného rozvoja, architektúry a výstavby MsÚ v Prešove názov firmy (meno) a EČV vozidla prostredníctvom emailov: jan.lukac@presov.sk, lubomira.grosaftova@presov.sk.

„Zároveň prosíme majiteľov jednotlivých penziónov na Jarkovej ulici, aby klientom zabezpečili identifikačné karty, ktoré budú môcť umiestniť na palubnú dosku svojho auta (napr. v tvare: „Ubytovaný v penzióne XY“). Tieto údaje budú následne slúžiť pre kontrolu áut, ktoré môžu parkovať na uvedenom parkovisku,“ informovala Lenka Šitárová.