Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková hovorila o problémoch v justícii

0
949
Mária Kolíková, ministerka spravodlivosti SR.

(ako) – Korupcia a justícia, verejná debata pripravená prešovskou pobočkou Nadácie Zastavme korupciu za účasti Márie Kolíkovej, ministerky spravodlivosti SR, Evy Farkašovej, sudkyne Okresného súdu v Prešove a Daniela Boľanovského, advokáta z Prešova mala dobrý ohlas. Nepriniesla však ľuďom odpovede na všetky otázky, ani pochybnosti.

Medzi účastníkmi diskusie stále rezonovali fragmenty otázok, na ktoré nedostali odpovede. Napokon, neboli ľahké. Zazneli napríklad aj také, kto preberá zodpovednosť za prostredie, v ktorom je vražda pomstou za odhaľovanie korupcie.

 

Matka zavraždenej Martiny Kušnírovej sa pýtala, aká je slovenská justícia, keď mafián vulgárne riadi bývalého generálneho prokurátora a spolu inštalujú tajnú kameru. Prečo parlament nie je schopný, alebo nemá záujem vybrať riaditeľa Úradu na ochranu oznamovateľov? Je imunita sudcov správna alebo je to len alibizmus? Následný oslobodzujúci rozsudok pre Mariána Kočnera bol studenou „sprchou“ pre diskutujúcich v Prešove aj celú spoločnosť.

„Bolo to super, až na to, že len pani ministerka Kolíková mala odvahu hovoriť o problémoch. Okresný súd v Prešove nepozná korupciu, respektíve sa s ňou pani sudkyňa nestretla počas 25 rokov pôsobenia a pán advokát taktiež netuší o čom je reč. Hovorilo sa aj o nevyhnutných zmenách v zákonoch, ale budú naozaj dobré, keď ich budú pripravovať ľudia pôsobiaci v terajších právnych systémoch tohoto štátu?,“ zhodnotila diskusiu na sociálnej sieti jedna z účastníčok Iveta Stromková.

Foto: Peter Rázus