Na cesty a chodníky v meste čoskoro vyrazia údržbové vozidlá

0
394

(ako) – Počasie sa rapídne mení a meteorológovia varujú pred poľadovicou aj mínusovými teplotami. Do ulíc pravdepodobne čoskoro budú musieť vyraziť vozidlá na zimnú údržbu, aby zabezpečili bezpečnú prejazdnosť áut aj chodcov na chodníkov. Zimnú údržbu ciest zabezpečuje spoločnosť Správa a údržba komunikácií mesta Prešov, s. r. o. O chodníky sa aj túto sezónu, ktorá potrvá až do polovice apríla 2021 postará dodávateľská spoločnosť Záhrada REAL, s. r. o.

Správa a údržba komunikácií mesta Prešov, s. r .o. má pripravený aj na túto zimu operačný plán zimnej údržby miestnych komunikácií, v ktorom sú zahrnuté všetky náležitosti zabezpečenia zimnej údržby, vrátane organizačného zabezpečenia, vecného zabezpečenia, rozdelenia skládok posypového materiálu a telefónneho spojenia.

„Na zimnú údržbu ciest a chodníkov v meste Prešov v roku 2020 bolo v rozpočte schválených spolu 642 600 eur. Do konca roka 2020 máme k dispozícii ešte 108 133 eur na údržbu ciest a 112 073 eur na údržbu chodníkov. Zabezpečí ju 26 ľudí a údržbu chodníkov 30 až 35 ľudí,“ informoval hovorca radnice Vladimír Tomek.

Zásoby posypových materiálov sú pripravené. Ide o 460 ton posypového materiálu a 172 ton priemyselnej soli. Na údržbu chodníkov v centrálnej mestskej zóne je zabezpečený ekologický posypový materiál – chlorid horečnatý (10 ton) spolu zo zeolitom fr. 2-4 mm (30 ton).

V meste Prešov je celkom 182 km mestských komunikácií a približne 270 km chodníkov. Na zimnú údržbu ciest v meste Prešov je zabezpečených 10 mechanizmov a na údržbu chodníkov 14 vozidiel.

Ilustračné foto: presov.sk