Na radnici je päť nakazených zamestnancov, ďalší sú v karanténe

0
248

(ako) – Mestský úrad v Prešove síce funguje, ale v obmedzenom režime. Klientske centrum a Matričný úrad sú pre verejnosť kompletne uzavreté počas celého týždňa.

Mesto Prešov v piatok 16.10.2020 zatvorilo pre verejnosť všetky pracoviská mestského úradu. Klientske centrum a Matričný úrad na Jarkovej č. 26 zostanú zatvorené minimálne do 23.10.2020. Dôvodom sú pozitívne testy na ochorenie COVID-19, ktoré sa potvrdilo u piatich pracovníkov. Ďalších 14 zamestnancov nateraz zostáva v domácej karanténe.

Ako informoval hovorca prešovskej radnice Vladimír Tomek, ostatné pracoviská mestského úradu momentálne fungujú v obmedzenom režime. Hlavná pokladňa bude od 20.10.2020 dočasne presunutá do priestorov podateľne v budove mestského úradu na Hlavnej ulici č. 73. Vstup do podateľne a pokladne bude koordinovať poverený zamestnanec mestského úradu, pričom občania budú môcť vchádzať len po jednom. „Všetkým obyvateľom však odporúčame, aby v prípade platieb daní a miestnych poplatkov uprednostnili online formu úhrady, prostredníctvom internet bankingu,“ uviedol hovorca Tomek.

Neodkladné požiadavky sa dajú vybaviť

V obmedzenom režime bude fungovať aj Stavebný úrad. Účastníci plánovaných konaní budú môcť prichádzať do budovy iba cez zadný vchod budovy na Jarkovej č. 24, kde ich vo vestibule vyzdvihne poverený pracovník Stavebného úradu.

„Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme a žiadame všetkých obyvateľov, aby s ostatnými požiadavkami počkali do času, kým bude znovu otvorené klientske a Matričný úrad, nakoľko v danej situácii nedokážeme zabezpečiť ich chod. Bezpečnosť našich zamestnancov, a taktiež všetkých Prešovčanov, ktorí navštevujú mestský úrad je pre nás prvoradá. O znovuotvorení klientskeho centra a Matričného úradu Vás budeme vopred informovať,“ dodal hovorca.

V prípade neodkladných záležitostí môžu obyvatelia kontaktovať pracovníčku Klientskeho centra mailom na adrese: katarina.gernathova@presov.sk alebo na telefónnom čísle: 0908 402 669. Pracovníčku Matričného úradu je možné kontaktovať mailom na adrese: anna.komanicka@presov.sk alebo na telefónnom čísle: 0903 156 622.

Foto: presov.sk