Na Sibírskej unikal plyn, poškodili hlavný uzáver

0
563

(ako) – Hasiči včera zasahovali pri úniku plynu na Sibírskej ulici v Prešove. Podľa operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove im pred zásahom nahlásili poškodenie plynovej prípojky. Stalo a to pri výkopových prácach.

Obyvatelia dotknutých panelákov cítili plyn a zalarmovali hasičov. Nikto ešte nezabudol na nešťastie, ktorému sa stalo len pred pol rokom na Mukačevskej ulici „Hasičská jednotka nenamerala zvýšené hodnoty koncentrácie plynu v okolitých vchodoch. Na mieste bola prítomná polícia a pracovníci poruchovej služby SPP, ktorí unikajúce plynové potrubie uzatvorili a poruchu sa snažili odstrániť,” uviedol operačný dôstojník. Podľa prešovskej samosprávy, ktorá o situácii informovala na sociálnej sieti, bola dodávka plynu prerušená do 24 bytov. V ostatných žiadne obmedzenia neplatia. „Pracovníci mesta Prešov  z úseku krízového riadenia na základe hlásenia Operačného strediska integrovaného záchranného systému v Prešove preverili situáciu priamo na mieste, kde bol hlásený únik plynu a poskytli plnú súčinnosť prítomným zložkám. Nakoľko distribúcia plynu bola prerušená a nedošlo k bezprostrednému ohrozeniu zdravia a života ľudí, nebolo potrebné na mieste vykonávať záchranné práce,“ informoval hovora mesta Vladimír Tomek.

Čo sa na Sekčove deje?

Ide o rozsiahlu rekonštrukciu prekládky primárnych vykurovacích okruhov CK Sekčov, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou. Investorom je spoločnosť Spravbytkomfort a ide o podobný projekt, aký sa vlani robil na Sídlisku III. Výkopové práce začali 3. júna.

Na Sekčove sa vymieňa potrubie teplovodu a  niektoré ulice sú preto čiastočne uzavreté. Napríklad ulice Exnárova, Karpatská, Magurská, Čergovská, Vihorlatská, Sibírska a Arm. gen. Svobodu sú v týchto dňoch čiastočne uzavreté v súvislosti s rekonštrukciou vykurovacieho okruhu Sekčov-Prešov.

Čiastočná uzávierka sa týka ulíc Exnárova, Karpatská, Magurská, Čergovská, Vihorlatská, Sibírska a ul. Arm. gen. Svobodu. Dôvodom uzávierky je realizácia zemných, stavebných a montážnych prác na výmene potrubia teplovodu.

Práce sa vykonávajú priebežne na jednotlivých úsekoch a potrvať by mali približne do konca septembra 2020. Premávka je na miestach realizácie prác presmerovaná do jedného jazdného pruhu.

Foto: fb, ako