Na vynovené ulice Štefánikova a Hviezdoslavova sa vrátila doprava

0
426

(ako) – Kompletná rekonštrukcia cestných komunikácií a chodníkov v okolí Obchodného centra Forum je už ukončená. Uzávierka trvala viac ako pol roka. Štefánikova a Hviezdoslavova pri OC Forum sú už však opäť plne prejazdné. Novinkou je jednosmerka na ulici Janka Borodáča v smere od Pavlovičovho námestia na Štefánikovu ulicu.

Od utorka je v ostrej prevádzke už aj zmodernizovaná cestná dopravná signalizácia na križovatke ulíc Štefánikova – Grešova – Masarykova – Hlavná, taktiež novovybudovaná cestná dopravná signalizácia pre chodcov na Hviezdoslavovej ulici a cestná dopravná signalizácia pre chodcov na Okružnej ulici. Signálny plán na križovatke ulíc Okružná a Požiarnická sa vrátil do svojho pôvodného režimu. Od začiatku septembra začali premávať po uliciach Štefánikova a Hviezdoslavova linky MHD, teda č. 29, 32 a 32A.

Z dočasného parkoviska na mieste bývalej tržnice, ktoré slúžilo počas uzávierky komunikácie pre obyvateľov bytového domu na Hviezdoslavovej ulici bude vytvorený priestor pre zásobovanie a logistiku stavby obchodného centra.

Kruháč aj parkovanie

Podľa informácie hovorcu radnice Vladimíra Tomeka, v súvislosti s ukončením uzávierky ulíc Štefánikova a Hviezdoslavova došlo aj k zjednosmerneniu ulice Janka Borodáča v smere od Pavlovičovho námestia na Štefánikovu ulicu. Cestná premávka je tak zokruhovaná po uliciach Hviezdoslavova, Janka Borodáča a Štefánikova. Pribudli aj  parkovacie miesta na jednosmerných častiach Hviezdoslavovej ulice a ulice Janka Borodáča, čo prinesie uľahčenie parkovania pre obyvateľov týchto ulíc, taktiež pre klientov Finančnej správy a pre vodičov privážajúcich a odvážajúcich deti z a do Evanjelickej spojenej školy.

 

Foto: presov.sk