Návštevy vo fakultnej nemocnici sú opäť dovolené, prídu aj klauni

0
312
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

(ako) – Prísne hygienické opatrenia na lôžkových oddeleniach v prešovskej fakultnej nemocnici síce platia, ale už je dovolené navštevovať ležiacich pacientov. Návštevy však musia dodržiavať isté povinnosti. Dnes vítali pred pediatrickým oddelením malých pacientov aj zdravotní klauni.

Ako informovala hovorkyňa prešovskej fakultnej nemocnice Renáta Cenková, návštevy musia dodržať isté pravidlá. V rovnakom čase je možné, aby jedného pacienta navštívili  dve osoby. Limit na jednu návštevu je maximálne 15 minút každý deň od 15. do 17. hodiny.

Pokyny pre návštevy

Ak sú na izbe hospitalizovaní viacerí pacienti, v tom istom čase je možné navštíviť len jedného z nich. Výnimky je možné pripustiť z dôvodov hodných zreteľa (napr. pri paliatívnej starostlivosti). V prípade, ak máte príznaky akútneho respiračného ochorenia a teploty, nevstupujte do zdravotníckeho zariadenia. Dodržiavajte pokyny personálu, hygienické zásady s špeciálne opatrenia. Pri návšteve si chráňte dýchacie cesty rúškom. Návšteva sa nepovoľuje osobám chorým alebo podozrivým z ochorenia COVID-19 a osobám podliehajúcim karanténnym opatreniam v súvislosti s ochorením COVID-19. Zaevidujte sa pri vstupe na oddelenie u zdravotníckeho personálu.

 

Foto: Viktor Zamborský, fb červený nos

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín