Nezvestnú z vybuchnutej bytovky vyhlásili za mŕtvu

0
360

(ako) – Okresný súd v Prešove vyhlásil v pondelok ženu, ktorá bola nezvestná od minuloročného výbuchu plynu na Mukačevskej 7 v Prešove, za mŕtvu. Ako deň smrti určil 6. december 2019. Potvrdila to hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová. Nezvestná žena sa tak stala oficiálne ôsmou obeťou tragického výbuchu.

Súd rozhodol na základe návrhu pozostalých

„OS v danom prípade rozhodol na základe návrhu navrhovateľky, doručeného okresnému súdu 14. apríla, po predložení fotodokumentácie z kamerového systému vrátane písomnej analýzy pohybu dotknutej osoby, ďalej potvrdenia o trvalom pobyte nezvestnej osoby a výpisu z registra nezvestných osôb,“ uviedla Petrufová.

Pripomíname, že výbuch plynu a následný požiar v 12-podlažnej bytovke na Mukačevskej ulici 7 na prešovskom sídlisku III 6. decembra 2019 neprežilo sedem ľudí. Jedna osoba, ktorú súd v pondelok vyhlásil za mŕtvu, bola nezvestná.

Bytovku búrali od 16. do 18. decembra. Krízový štáb rozhodol, že je potrebné asanovať ju celú. V piatok 17. januára bol asanovaný, vyvezený a uskladnený celý zostávajúci skelet bytového domu.

Foto: Viktor Zamborský