Od mája začne platiť nový cenník parkovania v modrom pásme R

0
475

(ako) – Mesto pokračuje v procese postupného spoplatňovania parkovania v širšom centre mesta. Už o pár dní pribudne ďalšia zmena v modrom pásme R v prípade krátkodobého parkovania. Nové nariadenie, teda úprava cenníka, začne platiť od 3. 5. 2021.

V súčasnosti môžu parkovať návštevníci v rezidentských zónach č. 1 a 2 v rámci modrého tarifného pásma R za 1 euro denne, respektíve za 20 centov na hodinu. Mesto však chce zvýšiť efekt regulácie parkovania dôjde, preto mení ceny pri jednorazových platbách za parkovné v modrom pásme R.

„V zóne 1 to bude po novom 80 centov za každú začatú hodinu s maximálnou sadzbou 6,40 eur v čase od 8:00 h do 16:00 h. V zóne 2 (od júna 2021 aj v zónach 3 a 4) to bude po novom 50 centov za každú začatú hodinu s maximálnou sadzbou 4 eurá na deň,“ informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Dodal, že v čase od 16:00 do 8:00 hod. budú môcť parkovať v modrom tarifnom pásme nerezidenti len ak navštívia byt, na ktorý bude vydaná parkovacia karta „Návšteva zóny“, o ktorú je možné požiadať cez formulár v klientskom centre.

Môžu o ňu požiadať rezidenti a po novom aj občania s trvalým pobytom v zóne, ktorí nemusia byť držiteľom motorového vozidla. Táto karta už totiž nebude viazaná na rezidenta zóny, ale od 3. 5. 2021 sa bude vydávať na konkrétny byt v danej zóne. Parkovné je stanovené na 20 centov za hodinu s maximálnou sadzbou jedno euro.

Foto: presov.sk