Od pondelka platia zmeny v systéme regulovaného parkovania

0
302

(ako) – Od januára platia nové pravidlá plateného parkovania v zóne č. 1 a v zóne č. 2. Štyri parkoviská, na ktorých sa ešte v decembri platilo, zo systému omylom vypadli. Chybu teraz mestskí úradníci napravili a od 1. marca sú spoplatnené aj parkoviská na uliciach Partizánska pri chráme sv. Alexandra Nevského, Bayerova a Dostojevského (v zóne č. 4) a na parkovisku na Čapajevovej ulici (zóna č. 6).

Parkoviská sú spoplatnené podľa cenníka platného pre zelené tarifné pásmo. Hodinová sadzba za parkovanie na uvedených uliciach bude 30 centov, pričom maximálna denná cena za parkovanie bude 1 euro.

„Zaplatiť je možné prostredníctvom aplikácie eParkio alebo formou SMS. Cezpoľní vodiči, ktorí využívajú tieto parkoviská pravidelne majú možnosť zakúpiť si celoročnú virtuálnu parkovaciu kartu za 250 eur. Obyvatelia s trvalým pobytom v meste Prešov majú 50 percentnú zľavu,“ informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Parkovaciu kartu je možné zriadiť osobne v priestoroch klientskeho centra MsÚ Prešov na Jarkovej ulici č. 26 alebo elektronicky prostredníctvom mailu.

 

Foto: FB Dopravne navrhy PO