Otvoria termíny na očkovanie aj pre ľudí od 60 do 70 rokov

0
345
Ilustračné foto: bioworld.com
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

(pv) – Rezort zdravotníctva zverejnil informáciu, že počas dnešného dňa a utorka bude postupne postupne pribúdať 29 700 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer pre ľudí starších ako 70 rokov. Rezort odporúča sledovať stránku korona.gov.sk.

Nové termíny na očkovanie sa budú postupne zverejňovať od pondelka do štvrtka. Informovala o tom hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

V pondelok a utorok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať 29 700 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer pre ľudí starších ako 70 rokov.

V stredu alebo štvrtok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať minimálne 30-tisíc nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov. „Očkovacie termíny sa otvárajú tak, aby každá jedna dostupná dávka vakcíny nebola uložená v sklade, ale aby bola v čo najkratšom čase podaná ľuďom,“ vysvetlila Eliášová.

Očkovanie aj pre šesťdesiatnikov

Rovnako ako v minulosti sa naďalej nové otvorené termíny zverejňujú na stránke korona.gov.sk. Od dnešného dňa platí aktualizovaná očkovacia stratégia a na jej základe sa otvorili aj vakcinačné termíny pre osoby nad 60 rokov.

Z toho dôvodu bol upravený aj registračný formulár, ktorý umožnil prihlásiť sa len osobám starším ako 60, respektíve 70 rokov. „Podľa plánovaných dodávok vakcín by ich malo v najbližších týždňoch prichádzať čoraz viac, môžeme preto očakávať čoraz vyšší počet nových termínov na registráciu,“ dodala Eliášová.

 

 

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín