PKO má novú riaditeľku, Barboru Rusiňákovú

0
869
Nová riaditeľka Parku kultúry a oddychu (PKO) v Prešove, Barbora Rusiňáková. / Foto zdroj: Foto: EASYFOTO TASR - Maroš Černý

(ako) – Víťazku tretieho kola výberového konania na pozíciu riaditeľa Parku kultúry a oddychu (PKO) v Prešove, 27-ročnú Prešovčanku Barboru Rusiňákovú, včera poslanci hlasovaním návrh na jej vymenovanie odsúhlasili. Zhodlo sa na tom 26 poslancov Kultúrnu inštitúciu začne viesť od 1. apríla.

Na výberovom konaní dostala 5 hlasov od všetkých členov komisie. Mala ešte dvoch súperov, ale tí komisiu nepresvedčili. Na zastupiteľstve traja poslanci dali návrh, aby mohla krátko odprezentovať svoju koncepciu a víziu rozvoja PKO. Tá sa skladá z piatich okruhov – komunita a sieťovanie, komunikácia a koordinácia spoluprác, nový kultúrny obsah, infraštruktúra a transparentnosť.

Vo svojom vystúpení zdôraznila, že kreatívny priemysel je jej srdcovkou, má chuť pracovať, formovať PKO a dať mu nový obsah. Chce do spolupráce zapájať nových ľudí či inštitúcie aj mimo Prešova, aby ponuka programov nadobudla inú, kvalitnejšiu úroveň a nový hodnotový rámec.

Pripomíname, že na pozíciu riaditeľa PKO boli už tri výberové konania. Po prvom sa úspešný uchádzač vzdal ešte pred hlasovaním v zastupiteľstve, druhý vybraný kandidát nezískal podporu poslancov.


Kto je Barbora Rusiňáková?

Foto: archív Pohni hlavou

Barbora Rusiňáková sa po ôsmich rokoch, kedy pôsobila v zahraničí a Bratislave, vracia do Prešova.

Študovala v Dánsku na Copenhagen Business School a výmenný semester absolvovala aj na Univerzite North Carolina v USA.

Dva roky pôsobila ako výkonná riaditeľka vo vzdelávacej iniciatíve OpenLab, predtým ako projektová manažérka SAPIE (Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku) a manažérka vo farmaceutickej spoločnosti v Kodani.

Pôsobila aj v prešovskom folklórnom súbore a spolupracovala na projektoch Pohni hlavou a Slovak Folk Abroad.