PKO stále nemá riaditeľa, väčšina poslancov za jeho vymenovanie nehlasovala

0
756

(ako) – Výberová komisia odporučila zastupiteľstvu schváliť na pozíciu riaditeľa Parku kultúry a oddychu (PKO) Lukáša Garberu. Mestské zastupiteľstvo ho malo na návrh primátorky Andrey Turčanovej hlasovaním vo funkcii potvrdiť s účinnosťou od zajtra, teda od 1. decembra 2020. Nestalo sa tak a PKO je stále bez riaditeľa.

Poslanci sa s návrhom primátorky nestotožnili. Väčšina poslancov nehlasovala. Z 24 prihlásených poslancov do online zasadnutia za hlasovalo len 9, 2 sa zdržali a 13 nehlasovali. Výsledok bol prekvapujúci, preto primátorka vyzvala réžiu, aby overila funkčnosť hlasovacích zariadení a teda  či mohli hlasovať všetci prihlásení poslanci. Ukázalo sa však, že žiadna technická chyba v tom nebola.

Vyberali z ôsmich kandidátov

Výberová komisia v zložení prednosta úradu Stanislav Križalkovič, zástupca zamestnancov Ján Chominec a poslanci Ľudovít Malaga (Smer-SD), Martin Lukáč (nezávislý) a Renáta Fedorčíková (Nova) troma platnými hlasmi vybrala spomedzi 8 uchádzačov Lukáša Garberu

Lukáš Garbera je aj členom realizačného tímu mesta Prešov pre kandidatúru na Európske hlavné mesto kultúry a mladším bratom saxofonistu Mária „Gapu“ Garberu. Pracuje ako manažér v Divadle Alexandra Duchnoviča a tiež ako programový riaditeľ a člen vedenia SKY rádia.

Chcel zmodernizovať PKO

Dostal šancu prihovoriť sa aj poslaneckému zboru a stručne predstaviť zásadné kroky, ktoré by pre rozvoj PKO urobil, keby ho zvolili do funkcie. Zdôraznil, že aktuálnu programovú skladbu PKO by bolo vhodné zmodernizovať a tiež vizuálnu stránku kultúrneho stánku. Pripomenul tiež, že otázku personálu by nebolo vhodné podceňovať a že kultúru ako ekonomický faktor treba priviesť do reálneho stavu.

Odpovedal aj  na niektoré otázky poslancov. Napríklad na otázku poslanca Martina Eštočáka o jeho vízii na rozvoj kina Scala, ktoré patrí pod PKO. Garbera odpovedal, že celková rekonštrukcia zariadenia nie je v súčasnosti reálna, ale prenájmom na rôzne podujatia prináša istý finančný príjem, ktorý by bolo vhodné investovať do obnovy zariadenia a hľadať ďalšie zdroje.

Foto: presov.sk