Polícia obvinila dvoch Čechov za prevádzačstvo

0
294

(ako) – Prevážanie maloletých migrantov zo slovenského detského domova do západnej Európy prerástlo do obludných rozmerov. Polícia v Prešove zadržala ďalších dvoch Čechov.

Ako uvádza prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, po minulotýždňovom zásahu v Ružomberku policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii pokračovali v rozpracovanom prípade. Operatívne informácie ich zaviedli k ďalšiemu podozrivému vozidlu aj k páchateľom, ktorí mali previezť nelegálnych migrantov z Medzilaboriec do niektorej z krajín Európskej únie.

Policajti nenechali nič na náhodu, po dôkladnom rozpracovaní a naplánovaní všetkých detailov spustili akciu, ktorej cieľom bolo zadržanie páchateľov prevážajúcich mladistvých migrantov.

„Policajti zadržali v Prešove 53-ročného muža a 28-ročnú ženu, občanov Českej republiky s pobytom na území Slovenska. Modus operandi sa opäť zopakoval. Troch migrantov prevzali z centra pre deti a rodiny a mali ich odviezť mimo Slovenska. Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii dvojicu obvinil zo zločinu prevádzačstva,“ informuje polícia.

Po dokázaní viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 7do 10 rokov.

Vyšetrovateľ navrhne aj ich väzobné stíhanie. Mladistvé osoby budú opäť vrátené do centra pre deti a rodiny.