Poznáte nové pravidlá cestovania v MHD?

0
189
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

(ako) – Rúško už nestačí. Od dnešného dňa musí mať každý cestujúci v MHD povinne nasadený respirátor s ochranným filtrom FFP2. Táto povinnosť platí aj v predajniach cestovných lístkov dopravného podniku.  

Od tejto povinnosti sú oslobodené deti do ukončenia 1. stupňa ZŠ, osoby so závažnými poruchami autistického spektra a osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím.

Dopravný podnik mesta Prešov zároveň na svojej stránke informuje, že dopytové otváranie dverí cestujúcimi je dočasne zrušené. Vodiči otvárajú na zastávkach MHD všetky dvere vozidla centrálne. Pre vystúpenie na zastávke na znamenie, prípadne pre vystúpenie s kočíkom alebo invalidným vozíkom je potrebné stlačiť tlačidlo STOP.

Foto: V. Zamborský

Predaj lístkov u vodiča je zrušený

Cestovný lístok si môžete zakúpiť v automate, formou SMS alebo v predajni cestovných lístkov.

Nástup a výstup cez predné dvere je zakázaný s výnimkou zrakovo postihnutých cestujúcich.

Do priestoru pri kabíne vodiča vymedzeného páskou majú cestujúci vstup zakázaný.

Vedenie DPMP zdôrazňuje, že všetky  vozidlá MHD sú každý deň dezinfikované špeciálnym roztokom, ktorý aplikujeme vysokotlakovým rozprašovačom, aby sme vytvorili čo najbezpečnejšie podmienky prepravy pre všetkých cestujúcich.

Foto: DPMP

 

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín