Statný medveď zablúdil do centra Sabinova

0
643

(ako) – V noci z pondelka na utorok sa v Sabinove objavil na ceste medveď. Prekvapil vodiča, keď uháňal pred jeho vozidlom. Napriek údivu stihol na mobilný telefón natočiť aj video.

Medveď hnedý sa pohyboval v severnej časti mesta v lokalite Hura, ale zašiel aj do blízkosti centra mesta. Jedna z kamier mestskej polície ho zachytila ako smeruje na Ulicu generála Svobodu.

Primátor mesta Michal Repaský  poprosil na stránke mesta Sabinovčanov, aby  „nepodliehali panike, ale aby v záujme ochrany života boli obozretní a opatrní, neriskovali a ani nekonali na vlastnú päsť“. V prípade kontaktu s medveďom majú kontaktovať mestskú políciu alebo ďalšie zložky.

Podobnú situáciu zažili pred rokmi aj Prešovčania, keď mestské kamery zachytili, ako sa  mladý medveď osviežil vo fontáne na Námestí mieru  a potom uháňal cez rušnú Sabinovskú ulicu smerom na Veľký Šariš. Tiež to bolo v noci. Krátko potom zase medvedica chodievala niekoľko dní maškrtiť do záhrad Za Kalváriou. Ohrozovala ľudí, preto ju poľovníci so súhlasom štátnej ochrany prírody napokon zastrelili.

Foto: 1.pluska.sk