V Prešove si vymenili skúsenosti členovia Spoločnosti Parkinson Slovensko

0
440

(ako) – Do Prešova pricestovali z celého Slovenska členovia Spoločnosti Parkinson Slovensko. Zorganizovali na prešovskej radnici valné zhromaždenie spoločnosti, ale spoznávali aj historické centrum mesta a športovali.

Spoločnosť Parkinson Slovensko združuje ľudí z celého Slovenska, ktorí sa po prvýkrát stretli v Prešove, aby si vymenili skúsenosti, navzájom sa povzbudili a rozvíjali spoločenské kontakty i pohybové aktivity. Toto občianske združenie vzniklo v roku 2009 z iniciatívy pacientov postihnutých Parkinsonovou chorobou. Dostáva sa do povedomia verejnosti rôznymi akciami, a to najmä počas Svetového dňa Parkinsonovej choroby.

Usporiadali prvý ročník bowlingového turnaja

Členovia ligy Parkinson Slovensko sa stretli v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Prešove, kde sa im prihovoril viceprimátor Vladimír Feľbaba. Po prehliadke historických pamiatok mesta Prešov členovia ligy odštartovali prvý ročník bowlingového turnaja Parkinson Slovensko. Z Prešova sa vybrali aj na Domašu a plavili sa loďou Bohemia.

„Keď to podmienky a zdravie dovolia, bowling bude pravidelne rozdávať radosť z hry, ale aj zo spoločných stretnutí. Pevne verím, že sa naši hostia cítili u nás dobre a odniesli si z východu nezabudnuteľné zážitky,“ hovorí Viera Vrábľová, ktorá koordinovala prešovské stretnutie Spoločnosti Parkinson Slovensko.

Navzájom sa podporujú

Cieľom Spoločnosti Parkinson Slovensko je pomáhať parkinsonikom prekonávať a kompenzovať dôsledky ich postihnutia, pomáhať prekonávať psychické bariéry, poskytovať informácie a poradenstvo, stretávať sa a nadväzovať kontakty v regionálnych kluboch, rozvíjať športové pohybové aktivity a byť podporou pre jednotlivých členov. Spolupracujú s lekármi, farmaceutmi či odborníkmi zo sociálnej oblasti.

 

Foto: presov.sk