V Prešove začali stavať bytový dom Sabinovská

0
1622

V prešovskej mestskej časti Nová Dúbrava pribudnú desiatky nových bytov. V tichej zástavbe rodinných domov na Sabinovskej ulici sa začala výstavba rovnomenného rezidenčného objektu.

Skladá sa z troch sekcií so samostatnými vstupmi a výťahmi, dve majú šesť nadzemných podlaží, jedna je ustúpená a má tri nadzemné podlažia.  

„Bytový dom Sabinovská ponúkne celkovo 27 dvojizbových bytov, 16 trojizbových apartmánov a jeden štvorizbový mezonet, pričom byty na prízemí budú mať predzáhradky,“ avizuje konateľ spoločnosti KAMI PROFIT, ktorá je developerom a bytový dom i stavia, Milín Kaňuščák.

Prízemné byty budú mať okrem priestrannej obývateľnej zložky aj terasu, na ktorú nadväzuje rozľahlá predzáhradka. V neposlednom rade je treba zdôrazniť orientáciu bytov na južnú stranu. Vďaka tomu budú mať bytové jednotky výborné presvetlenie. K bytom je vyriešené aj komfortné parkovanie na parkovacích státiach v podzemných garážach alebo vonku. Súčasťou projektu je nové detské ihrisko a trávnaté plochy na oddych, v samotnom objekte bytového domu bude aj predajňa. Strecha je pochôdzna, klienti si budú môcť jej časť odkúpiť.

Významným pozitívnym faktorom danej lokality je bezproblémová dostupnosť do centra mesta a priama napojiteľnosť na existujúcu dopravnú komunikáciu. Lokalita spĺňa všetky atribúty pre aktívny život mestských ľudí – sú v nej materské, základné i stredné školy, nákupné strediská Družba, Centrum, Jednota či obchodné domy Kaufland a Tesco. K občianskej vybavenosti patrí letné kúpalisko so štyrmi bazénmi, lanové centrum s horolezeckou stenou, detské dopravné ihrisko, jazdecký areál, futbalový štadión Tatrana Prešov a cyklistický chodník okolo Torysy. Zástavka MHD je priamo na Sabinovskej ulici v pešej dostupnosti bytového domu.

Bytu sú už v predaji. Developerský projekt je financovaný VÚB a.s. Noví klienti pri podpise zmluvy o budúcej kúpnej zmluve zaplatia len 10 % ceny bytu, zvyšok až po kolaudácii a podpise samotnej kúpnej zmluvy. Ukončenie výstavby je naplánované na november 2022. Hlavným architektom bytového domu je Ing. Arch. Marián Ferjo. Viac o projekte sa záujemcovia dozvedia v klientskom centre Tristan Sudio s.r.o. na Tkáčskej 6 v Prešove alebo na www.bytysabinovska.skFacebooku projektu.