V prešovskom klube Wave bude diskusia „Korupcia a justícia“

0
758
Diskutovať príde Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková — Foto: TASR/Jakub Kotian

V piatok 4. 9. 2020 sa v prešovskom klube Wave o 18:00 hod. uskutoční protikorupčná diskusia s Ministerkou spravodlivosti Slovenskej republiky Máriou Kolíkovou, sudkyňou Okresného súdu v Prešove Evou Farkašovou a známym prešovským advokátom Danielom Boľanovským, organizovaná aktivistickou skupinou Komunita Zastavme korupciu – Prešov.

Nosnou témou diskusie bude pohľad hostí na korupciu v kontexte práva, pričom sa tiež bude dotýkať ich osobných skúseností s korupčným správaním. Debata bude pokračovať v intenciách rozsahu legislatívnych opatrení a možných spôsobov zmien vedúcich k eliminovaniu korupcie, no rozoberie sa aj ochrana nahlasovateľov korupcie, čím sa zaoberá Komunita Zastavme korupciu a skupina Komunita Zastavme korupciu – Prešov.

Diskutovať príde politička, právnička, bývalá advokátka, bývalá štátna tajomníčka v dvoch vládach a súčasná Ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky Mária Kolíková, bývala podpredsedníčka Okresného súdu v Prešove, podpredsedníčka Asociácie rodinných sudcov a sudkyňa Okresného súdu v Prešove Eva Farkašová a známy prešovský advokát Daniel Boľanovský.

O Nadácii Zastavme korupciu

Hlavným cieľom Nadácie Zastavme korupciu je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Medzi základné piliere činnosti patrí osveta a vzdelávanie, pomoc oznamovateľom a oznamovateľkám korupcie, podpora investigatívneho žurnalizmu a zapájanie verejnosti.

O Komunite Zastavme korupciu

Nadácia Zastavme korupciu spustila projekt Komunity Zastavme korupciu združujúcej mladých ľudí rovnakých hodnôt, ktorým záleží na živote v lepšej krajine. Pod jej záštitou vznikajú lokálne protikorupčné skupiny, napríklad tiež Komunita Zastavme korupciu – Prešov.

O skupine Komunita Zastavme korupciu – Prešov

Lokálna dobrovoľnícka skupina, ktorá sa zaoberá vykonávaním verejnej kontroly, vzdelávaním na školách, osvetovou činnosťou, projektmi a inými protikorupčnými aktivitami, vedúcimi k eliminovaniu korupcie v našom meste.

 

Dávid R. Obročník
Komunita zastavme korupciu-Prešov