V Prešovskom kraji dočasne zrušia najmenej vyťažené spoje

0
460

(ako) – Frekvencia prímestskej dopravy sa od zajtra, 10. novembra zmení. Spoje, ktoré momentálne cestujúci nevyužívajú, nebudú premávať.

Dôvodom je fakt, že pre pandémiu, zatvorené školy, rôzne prevádzky či práca z domu má výrazný vplyv na pohyb obyvateľov kraja a tým aj využívanie prímestskej dopravy. Ako informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie na Úrade PSK, župa preto pristupuje k opatreniam.

„V pondelok 9. novembra, počas jesenných prázdnin, budú autobusy prímestskej dopravy PSK premávať v bežnom prázdninovom režime. K zmenám dôjde v utorok 10. novembra. Kraj do odvolania obmedzí výkon spojov, ktoré boli za posledné obdobie najmenej vyťažené. Pôjde napríklad o autobusy z Prešova do Giraltoviec, Chmeľova či Kojatíc. Dočasne zrušené budú aj niektoré spoje z Humenného do Prešova, Košíc, Sniny, Vranova nad Topľou a do Michaloviec,“ informovala Heilová.

Dočasne zrušili posilové školské spoje

Zmeny pripravili dopravcovia v spolupráci so spoločnosťou IDS Východ a s odborom dopravy PSK. Informácie o aktuálnej ponuke spojov odporúčame cestujúcim sledovať na webových stránkach dopravcov alebo prostredníctvom www.cp.sk.

V súvislosti s prijatými opatreniami Ústredného krízového štábu SR je v Prešovskom kraji od 23. októbra zrušená aj premávka posilových spojov pre účel dopravy žiakov a študentov na internáty.

V autobusoch stále platí prísny hygienický režim. Cestovať je možné iba s ochranným rúškom alebo respirátorom, prípadne ak má cestujúci prekryté horné dýchacie cesty šálom alebo šatkou. Z dôvodu ochrany vodičov nie je povolené obsadzovať prvý rad sedadiel za ním.

V rámci zvyšovania ochrany zdravia vodičov a zároveň cestujúcich sa odporúča pri platení za lístok používať dopravnú kartu, aby čo v najmenšej miere dochádzalo ku kontaktu s hotovosťou.

Ilustračné foto: vz